Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
373 wpisy.
Rodzina dnia 12 lutego 2019 o 19:11:
Matko Boża Miłosierdzia, prosimy wyproś szczęście wieczne dla śp. Romualda, Leokadii, Jerzego, Mieczysławy, Piotra, Kazimierza, Ewy, Teresy oraz dla zmarłych z rodziny i wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących.
Rodzice dnia 12 lutego 2019 o 19:10:
Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, wyproś nam zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, ochronę przed wszelkim złem. Błogosław naszemu synowi na studiach, pomóż w nauce by zaliczył piątkowy egzamin, a nam pomóż rozwiązać wszystkie nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś.
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 12 lutego 2019 o 18:05:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę solenizantkę, naszą wspólnotową siostrę Katarzynę. Prowadź ją Matko drogą pełnego zawierzenia i upraszaj potrzebne łaski, by wiernie podążała za Twoim Synem. Wspólnota Matki Miłosierdzia.
. dnia 7 lutego 2019 o 21:13:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Edyta dnia 6 lutego 2019 o 19:28:
Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, wyproś mi łaskę znalezienia dobrego męża.
Małgorzata dnia 6 lutego 2019 o 13:52:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, proszę Cie za ludźmi, których stawiasz na drodze mojego życia, niech Pan Jezus błogosławi i udziela potrzebnych łask.
Małgorzata dnia 6 lutego 2019 o 13:50:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o cud uzdrowienia dla Mateusza. Proszę w intencjach Panu Bogu wiadomych. Proszę o światło Ducha Św, o wyzwolenie z wszelkiego zła w rodzinie, o uzdrowienie relacji w rodzinie, a także o błogosławieństwo dla całej rodziny.
Twój czciciel dnia 6 lutego 2019 o 11:16:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za otrzymane łaski, za pomoc i niezawodną opiekę. Bardzo proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla mojej żony, o zdrowie i uwolnienie od uzależnień dla siostrzenicy Oli oraz o Miłosierdzie Boże dla zmarłych, których w modlitwach polecam Twojej opiece.
Rodzina dnia 6 lutego 2019 o 10:18:
Matko Miłosierdzia, prosimy gorąco, by w naszej rodzinie i sąsiedztwie panowała zgoda. Uwolnij naszych sąsiadów od nienawiści, wlej w ich serca miłość.
Rodzina dnia 6 lutego 2019 o 10:16:
Matko Boża Miłosierdzia, prosimy wyproś szczęście wieczne dla śp. Romualda, Leokadii, Jerzego, Mieczysławy, Piotra, Kazimierza, Ewy, Teresy oraz dla zmarłych z rodziny i wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących.
Rodzice dnia 6 lutego 2019 o 10:15:
Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, wyproś nam zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, ochronę przed wszelkim złem, błogosław naszemu synowi na studiach, pomóż w nauce by sesja zimowa zakończyła się sukcesem, a nam pomóż rozwiązać wszystkie nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś.
. dnia 5 lutego 2019 o 23:36:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety. .
Czcicielka dnia 5 lutego 2019 o 21:40:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o uzdrowienie wewnętrzne i uwolnienie w mojej rodzinie. Błagam Cie o ulgę w cierpieniu i miłosierdzie. Proszę o cud uzdrowienia Mateusza. Proszę Cię Maryjo w intencjach Bogu wiadomych. Dziękuję Ci Maryjo za ludzi, których stawiasz na mojej drodze, a szczególnie za ks. Sebastiana, proszę o potrzebne laski i Boże błogosławieństwo na każdy dzień dla niego.
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 5 lutego 2019 o 19:29:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę solenizantki, nasze wspólnotowe siostry Agatki. Prowadź je Matko drogą pełnego zawierzenia i upraszaj potrzebne łaski w drodze do Nieba. Wspólnota Matki Miłosierdzia
Sabina dnia 5 lutego 2019 o 17:23:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuje za wszystkie otrzymane łaski. Błagam uproś u Twego Syna łaskę zdrowia dla mnie i moich bliskich oraz pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw naszej rodziny.
* dnia 5 lutego 2019 o 14:45:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za opiekę nad moją rodziną proszę Cię gorąco o powrót do zdrowia po ciężkiej operacji dla Sylwestra. Uzdrowienie chorych módl się za nami.
* dnia 5 lutego 2019 o 14:41:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, dziękuję za otrzymane łaski, proszę Cię gorąco nawrócenie i powrót do zdrowia dla Damiana.
Helena dnia 5 lutego 2019 o 09:30:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, wyproś dla nas zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, ochronę przed wszelkim złem, błogosław moim córkom i wnukom, pomóż w trudnej sprawie Bogu wiadome, aby zakończyła się sukcesem, a nam pomóż rozwiązać nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś.
Edyta dnia 3 lutego 2019 o 10:38:
O łaskę znalezienia dobrego męża
Rodzice dnia 2 lutego 2019 o 06:41:
Matko Miłosierdzia, wysłuchaj mojej nowenny pompejańskiej w dzień 32 i przyjdź mi z pomocą.