Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
560 wpisów.
Helena dnia 13 sierpnia 2019 o 22:56:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski, o uproszenie zdrowia i błogosławieństwo Boże dla mnie i moich dzieci, Twoją opiekę oraz pomoc w trudnych chwilach życia. Maryjo, dopomóż w rozwiązaniu trudnych problemów Tobie wiadomych. Za otrzymane łaski dziękuję.
Twoja czcicielka dnia 13 sierpnia 2019 o 15:33:
Matko Boża Miłosierdzia, pragnę błagać Cię o łaskę wywiązania się z przyjętych zobowiązań. Nie mogąc spłacić zaciągniętych długów przeżywam pogardę i wiele upokorzeń. Matko, proszę o wsparcie materialne, którego tak bardzo potrzebuję w obecnych trudnościach finansowych. Nie opuszczaj, ulituj się i dopomóż.
Twoja czcicielka dnia 13 sierpnia 2019 o 13:34:
Matko Boża Miłosierdzia, pragnę prosić Cię o potrzebne łaski w posłudze duszpasterskiej w nowym miejscu i społeczności dla ks. Michała. Otaczaj swą macierzyńska opieką, wspieraj. Błogosław i prowadź przez życie każdego dnia.
. dnia 8 sierpnia 2019 o 20:10:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Edyta dnia 6 sierpnia 2019 o 21:51:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, proszę uproś mi łaskę dobrego męża.
. dnia 1 sierpnia 2019 o 22:35:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Waldemar dnia 1 sierpnia 2019 o 06:33:
Matko Miłosierdzia, dopomóż mojej mamie. Skróć jej cierpienie. Jezu pomóż, Matko ratuj.
Małgorzata dnia 31 lipca 2019 o 11:34:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, polecam Kasię i dzieciątko, które nosi pod swoim sercem i dziękuję za łaski, które otrzymała za Twoją przyczyną. Maryjo proszę miej ich w swojej opiece. Maryjo polecam Ci tych, których Pan stawia na drodze mojego życia i proszę w ich intencjach. Maryjo dziękuję za Wspólnotę Matki Miłosierdzia i proszę w intencjach każdego, kto przychodzi na spotkania. Polecam Twojej opiece tych wszystkich, których Pan przyprowadzi na nabożeństwo pierwszopiatkowe.
Elżbieta dnia 31 lipca 2019 o 00:11:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, w Twoje ręce oddaję Kasię. Proszę Cię, poproś Twojego Syna, aby w swoim Miłosierdziu pochylił się nad moim dzieckiem i uwolnił ją od wszelkiego zła i skutków jego działania; by uwolnił ją od wszelkiego lęku, agorafobii, natręctw i kłopotów ze snem; by uleczył jej wszelkie rany wewnętrzne i uzdrowił jej ducha, serce i ciało. Poproś proszę Cię Matko o tę wielką łaskę dla Kasi, aby Twój Syn napełnił Kasię swoim pokojem i bezpieczeństwem, by spotkała Twojego Syna Żywego i Prawdziwego i by to spotkanie odmieniło jej życie i nadało mu sens; by Kasia poczuła się chciana, oczekiwana i kochana. Proszę Cię też Matko o to, by Kasia poczuła się bezpiecznie w domu, by nie były już potrzebne więcej panie opiekunki na czas nieobecności mojego młodszego brata i by domownicy mogli swobodnie opuszczać mieszkanie bez lęku Kasi i za jej wiedzą i zgodą. Proszę też o łaskę sakramentu pokuty dla Kasi, o dobrego, mądrego i cierpliwego Kapłana, który poprowadzi Kasię w jej szczególnej sytuacji życiowej.
Helena dnia 30 lipca 2019 o 22:48:
Miłosierna Matko, proszę Cię o uproszenie zdrowia dla mnie i moich dzieci, Twoją opiekę oraz pomoc w trudnych chwilach życia. Maryjo dopomóż w rozwiązaniu trudnych problemów Tobie wiadomych. Za otrzymane łaski dziękuję.
Edyta dnia 30 lipca 2019 o 17:41:
Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, proszę o uproś mi łaskę dobrego męża.
Babcia dnia 30 lipca 2019 o 15:42:
Matko Boża Miłosierdzia, powierzam Twej Matczynej opiece mój największy skarb 4 miesięcznego wnuka Antosia. Proszę obdarzaj potrzebnymi laskami, prowadź przez życie i strzeż od złych ludzi. Dziękuję za to że jest.
Matka dnia 30 lipca 2019 o 10:16:
Matko Miłosierdzia, proszę o łaskę nawrócenia dla moich dzieci. Ubłagaj swego Syna, aby wróciły na drogę wiary, opiekuj się nimi i prowadź do Boga. Twoja czcicielka
Tatiana dnia 30 lipca 2019 o 10:14:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją opiekę i za Twoje wstawiennictwo u Twojego Syna. Proszę Cię o szczęśliwy przebieg operacji dla mojego męża oraz proszę, aby wrócił do zdrowia.
Matka dnia 29 lipca 2019 o 22:14:
Temu wstawiennictwo polecam dziś Matko Miłosierdzia moich synów: Tomasza i Łukasza. Proszę o potrzebne łaski pracę i powrót na drogi Bożej Opaczności. Nie opuszczaj, prowadź i zachowaj od złego. Za otrzymane laski dziękuję.
Twoja czcicielka dnia 29 lipca 2019 o 22:07:
Matko Boża Miłosierdzia, pragnę błagać Cię o szczególne łaski dla mnie: modlitwy, wiary i zaufania. Proszę nie opuszczaj mnie i broń od złego. Prowadź przez życie i wspieraj. Dziękuję całym sercem za łaski już otrzymane.
Twoja czcicielka dnia 29 lipca 2019 o 21:59:
Matko Miłosierdzia, proszę o potrzebne łaski dla Anny siły, wiarę i ufność, że mała Nikola zostanie uleczona z ataków epilepsji. Wspieraj, otaczaj płaszczem swej opieki i prowadź przez życie każdego dnia.
. dnia 26 lipca 2019 o 23:04:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
mama i żona dnia 24 lipca 2019 o 16:23:
Matko, najpokorniej jak potrafię, proszę o pomoc...
KRYSTYNA dnia 24 lipca 2019 o 13:12:
Proszę o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Miłosierdzia dla Kingi w dniu jej imienin. Bardzo dziękuję.