Nowenna do MB Miłosierdzia

Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
275 wpisów.
Mama dnia 11 grudnia 2018 o 08:43:
Matko Boża Miłosierdzia, znów zwracam się do Ciebie z prośbą... wspomóż mojego Syna w nauce podczas obecnej sesji egzaminacyjnej. Dodaj mu wytrwałości, wiary w siebie i opieki Ducha Świętego, aby mógł z radością przyjechać na nadchodzące święta i podziękować przed Twoim ołtarzem za nieustającą opiekę.
. dnia 11 grudnia 2018 o 08:17:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety. .
. dnia 7 grudnia 2018 o 11:34:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Twoi czciciele dnia 5 grudnia 2018 o 14:39:
Matko Boska Miłosierna, pokornie proszę wspomóż mojego męża podczas rozprawy sądowej o przywrócenie Jego do pracy. Ty wiesz, że pracował ciężko i uczciwie przez 35 lat, nie wiążąc się w żadne układy. Nie stać nas na adwokata tylko na pokorą modlitwę.
Rodzina dnia 5 grudnia 2018 o 11:15:
Matko Boża Miłosierdzia, prosimy, by w naszej rodzinie i sąsiedztwie panowała zgoda.
Rodzina dnia 5 grudnia 2018 o 11:14:
Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, prosimy wyproś szczęście wieczne dla śp. Romualda, Leokadii, Jerzego, Mieczysławy, Piotra, Kazimierza, Ewy oraz dla zmarłych z rodziny.
Grupa modlitewna. dnia 4 grudnia 2018 o 23:54:
Matko Miłosierdzia, powierzamy Ci księdza Mariana Rajchla. Prosimy o umocnienie w powołaniu oraz potrzebne łaski i dary Ducha Świętego na każdy dzień dla niego.
. dnia 4 grudnia 2018 o 20:33:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety. .
Rodzice dnia 4 grudnia 2018 o 14:10:
Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, wyproś nam zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, ochronę przed wszelkim złem, błogosław naszemu synowi na studiach, pomóż w nauce, a nam pomóż rozwiązać nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś.
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 2 grudnia 2018 o 21:13:
Matko Miłosierdzia, oddajemy pod Twą Matczyną opiekę solenizantkę, naszą wspólnotową siostrę Barbarę. Prowadź ją Matko drogą całkowitego zawierzenia i upraszaj potrzebne łaski, w drodze do Twego Syna Jezusa. Wspólnota Matki Miłosierdzia
. dnia 30 listopada 2018 o 15:09:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Rodzina dnia 28 listopada 2018 o 09:21:
Matko Boża Miłosierdzia, prosimy, by w naszej rodzinie i sąsiedztwie panowała zgoda.
Rodzina dnia 28 listopada 2018 o 09:19:
Maryjo Matko Miłosierdzia, prosimy wyproś szczęście wieczne dla śp. Romualda, Leokadii, Jerzego, Mieczysławy, Piotra, Kazimierza, Ewy oraz dla zmarłych z rodziny.
Rodzice dnia 28 listopada 2018 o 09:18:
Maryjo Matko Miłosierdzia, wyproś nam zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, ochronę przed wszelkim złem, błogosław naszemu synowi na studiach, pomóż w nauce, a nam pomóż rozwiązać nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś.
. dnia 27 listopada 2018 o 20:11:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety. .
Malgorzata dnia 22 listopada 2018 o 23:37:
Mamo zanieś pod tron Swego Syna nasze błagania o łaskę zdrowia dla Maximiliana, Mirosława i Julii
. dnia 22 listopada 2018 o 16:35:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
. dnia 20 listopada 2018 o 21:36:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety.
Rodzina dnia 20 listopada 2018 o 17:29:
Matko Miłosierdzia, prosimy wyproś szczęście wieczne dla śp. Romualda, Leokadii, Jerzego, Mieczysławy, Piotra, Kazimierza, Ewy oraz dla zmarłych z rodziny.
Rodzice dnia 20 listopada 2018 o 17:28:
Matko Miłosierdzia, prosimy, by w naszej rodzinie i sąsiedztwie panowała zgoda.