Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
485 wpisów.
ja dnia 24 czerwca 2019 o 21:40:
O błogosławieństwo Boże, łaskę znalezienia dobrej żony i pracy. Artur
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 24 czerwca 2019 o 16:43:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę solenizanta naszego wspólnotowego brata Ireneusza. Prowadź go Matko i upraszaj potrzebne łaski w służbie Bogu i ludziom. Wspólnota Matki Miłosierdzia.
Żona dnia 24 czerwca 2019 o 15:24:
Matko Miłosierdzia, proszę o zdrowie dla mojego męża, o zmianę pracy dla niego, aby nie musiał żyć w ciągłym stresie. Proszę Cię, aby Chrystus pozwolił nam się razem zestarzeć, jeśli taka jest Jego wola. Błagam Cię też o łaskę nawrócenia dla naszych dzieci, aby wróciły do Boga i Kościoła.
Tina dnia 24 czerwca 2019 o 15:18:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją nieustającą opiekę. Proszę przez Twoje wstawiennictwo uproś mi u Twojego Syna łaskę zdrowia. Pozwól, abym pozbyła się lęków i natręctw, żebym całkowicie potrafiła zaufać Panu Bogu.
Matka dnia 24 czerwca 2019 o 12:15:
Matko Miłosierdzia, Pani Nasza, proszę o potrzebne łaski dla moich synów Łukasza i Tomasza, by żyli zgodnie z przykazaniami Bożymi o światło Ducha Świętego w podejmowaniu ważnych życiowych decyzji. Proszę nie opuszczaj i wspieraj każdego dnia.
Twoja czcicielka dnia 24 czerwca 2019 o 12:09:
Matko Miłosierdzia, pragnę polecić zmarłych z mojej rodziny: brata Bogusława i dziadka Walentego w kolejną rocznice śmierci, z prośbą o Twe wstawiennictwo oraz wyjednanie przebaczenia i wieczny odpoczynek.
Małgorzata dnia 24 czerwca 2019 o 12:01:
Pani Ostrobramska, moja Matko Miłosierdzia, upadam do stóp, aby podziękować za otrzymane łaski i Twe Matczyne wstawiennictwo w Boga w wiadomej sprawie. Z serca dziękuję i proszę nie opuszczaj, wspierają i prowadź przez życie.
. dnia 21 czerwca 2019 o 21:17:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 20 czerwca 2019 o 05:52:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną Opiekę naszą wspólnotową siostrę Katarzynę, która nosi pod sercem malutkie dzieciątko i prosimy o szczęśliwe rozwiązanie. Wspólnota Matki Miłosierdzia.
Edyta dnia 19 czerwca 2019 o 15:32:
Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski, pomoc i nieustanną opiekę. Proszę o łaskę dobrego męża.
Ja dnia 19 czerwca 2019 o 13:36:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za wszystkie otrzymane za Twoim pośrednictwem łaski. Proszę w intencji odrodzenia sakramentu małżeństwa i uratowanie go przed rozwodem, o nawrócenie, przemianę serca męża i łaskę owocnej spowiedzi.
Twój czciciel. dnia 18 czerwca 2019 o 20:38:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski, za Twoją niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o uwolnienie od uzależnień dla siostrzenicy Oli, o zdrowie i potrzebne łaski dla szwagierki, dla mojej żony i jej siostrzenicy, oraz o wyjednanie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
Maria dnia 18 czerwca 2019 o 12:33:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o życie wieczne dla moich rodziców znajomych i krewnych.
Patrycja dnia 18 czerwca 2019 o 12:30:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o zdrowie dla Patrycji i Mateusza oraz synka Miłosza.
Katarzyna dnia 18 czerwca 2019 o 12:27:
Matko Miłosierdzia, proszę o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Katarzyny, Dawida i synka Mikołajka.
Twoja czcicielka dnia 17 czerwca 2019 o 23:17:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękując za otrzymane łaski oraz mijający rok szkolny, pragnę polecić Twojej Matczynej opiece klasę IV b. Proszę o bezpieczny odpoczynek dla rodziców i dzieci, tak by zdrowi i pełni sił wrócili po wakacjach do szkoły.
Malgorzata dnia 17 czerwca 2019 o 23:06:
Matko Boża Miłosierdzia, otocz płaszczem swej opieki rodziców oraz ich córki Julię i Nicole. Proszę obdarz potrzebnymi łaskami, zdrowiem, siłami. Wspieraj i prowadź każdego dnia. Niech dobry Bóg błogosławi całej rodzinie.
. dnia 13 czerwca 2019 o 21:58:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej.
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 13 czerwca 2019 o 09:12:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę naszą wspólnotową siostrę Katarzynę, która nosi pod sercem malutkie dzieciątko i prosimy o szczęśliwe rozwiązanie. Wspólnota Matki Miłosierdzia
Grupa modlitewna dnia 12 czerwca 2019 o 08:41:
Matko Miłosierdzia, z okazji rocznicy święceń kapłańskich ks. Mariana Rajchla polecamy Go Twojej macierzyńskiej opiece i prowadzeniu. Prosimy o umocnienie, wzrastanie i świętość w powołaniu oraz o łaskę zdrowia, siły i światło Ducha Świętego w codziennej posłudze.