Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
333 wpisy.
Justyna dnia 1 lutego 2019 o 21:05:
Maryjo, Matko Miłosierdzia dziękuję Ci za wstawiennictwo u Twojego Syna i wysłuchanie mojej prośby. Proszę Cię Maryjo o dalszą opiekę dla mnie i całej mojej rodziny oraz ochroń ją przed wszelkim złem.
. dnia 31 stycznia 2019 o 22:31:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Małgorzata dnia 30 stycznia 2019 o 10:44:
Proszę Cię Maryjo, Matko Miłosierdzia, w intencjach Bogu wiadomych. Proszę o zdrowie dla mojego taty i mamy i o wytrwałość w cierpieniu oraz o łaski potrzebne dla całej rodziny. Proszę też o powrót do zdrowia dla Mateusza. O potrzebne laski dla ks. Sebastiana, a także o Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej.
Rodzina dnia 30 stycznia 2019 o 09:04:
Matko Boża Miłosierdzia, prosimy wyproś szczęście wieczne dla śp. Romualda, Leokadii, Jerzego, Mieczysławy, Piotra, Kazimierza, Ewy, Teresy oraz dla zmarłych z rodziny i wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących.
Rodzina dnia 30 stycznia 2019 o 09:03:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, prosimy gorąco, by w naszej rodzinie i sąsiedztwie panowała zgoda. Uwolnij naszych sąsiadów od nienawiści, wlej w ich serca miłość
Rodzice dnia 30 stycznia 2019 o 09:02:
Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, wyproś nam zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, ochronę przed wszelkim złem, błogosław naszemu synowi na studiach, pomóż w nauce by sesja zimowa zakończyła się sukcesem, a nam pomóż rozwiązać wszystkie nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś.
Małgorzata dnia 29 stycznia 2019 o 23:05:
Matko Boża Miłosierdzia, pragnę błagać Cię o siły, bym potrafiła przyjąć wolę Twojego Syna Jezusa Chrystusa mojego Pana i Odkupiciela. Proszę o potrzebne łaski dla mojej mamy Stanisławy na nadchodzące dni. Matko ratuj! Jezu pomóż!
Córka dnia 29 stycznia 2019 o 22:49:
Matko Boża Miłosierdzia, pełna ufności w Twe Miłosierdzie oddaję w opiekę mamę Stanisławę. Proszę o potrzebne łaski w nadchodzących dniach, ulgę w cierpieniu i wypełnieniu się woli Bożej. Matko ratuj! Jezu pomóż. !
Tina dnia 29 stycznia 2019 o 21:25:
Dziękuję Ci ,Matko Boża Miłosierdzia, za wstawiennictwo u Twojego Syna. Dziękuje za zdrowie mojego męża i zdrowie w rodzinie. Proszę w intencji moich dzieci, o łaskę wiary, o wzajemną miłość, szacunek wobec siebie. Matko Miłosierdzia opiekuj się nami, uproś nam potrzebne łaski.
Twoja czcicielka dnia 29 stycznia 2019 o 21:19:
Matko Miłosierdzia, uproś u swojego Syna łaskę uwolnienia z chorych emocji i nienawiści wzajemnej moich dzieci. Spraw, aby wróciły na drogę wiary, miłości i szacunku dla drugiego człowieka. Prowadź je Matko drogą do Chrystusa.
justyna dnia 29 stycznia 2019 o 20:08:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, proszę pomóż mi w rozwiązaniu tych trudnych spraw, bądź nadzieja i dodaj sił. Proszę o potrzebne łaski dla całej rodziny.
. dnia 29 stycznia 2019 o 20:07:
Maryjo, Matko Miłosierdzia proszę o laskę opamiętania, przemianę serca dar rozumu dla Rafała.
. dnia 29 stycznia 2019 o 14:07:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety. .
Twój czciciel dnia 29 stycznia 2019 o 10:57:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za otrzymane łaski, za pomoc i niezawodną opiekę. Bardzo proszę ukochana Matko o zdrowie i potrzebne łaski dla mojej żony i siostrzenicy Oli oraz o Miłosierdzie Boże dla zmarłych, których w modlitwach polecam Twojej opiece.
... dnia 28 stycznia 2019 o 09:50:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o potrzebne łaski w pracy, światło Ducha Św. na każdy dzień dla mnie i mojej rodziny.
... dnia 28 stycznia 2019 o 09:48:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski, wzrastanie w miłości, opiekę dla synów, uzdrowienie relacji rodzinnych w rodzinie Magdaleny i Jacka.
... dnia 28 stycznia 2019 o 09:47:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o opiekę dla mojej rodziny, ochronę przed złem oraz światło Ducha Św. na każdy dzień.
. dnia 26 stycznia 2019 o 15:28:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Justyna dnia 23 stycznia 2019 o 12:38:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za wstawiennictwo u Twojego Syna i wysłuchanie mojej prośby. Proszę o dalszą Twoją opiekę i zdrowie dla mnie i dla mojej rodziny.
Córka dnia 23 stycznia 2019 o 09:53:
Matko Miłosierdzia, pragnę błagać Cię o wyjednanie łaski powrotu do zdrowia dla mojej mamy Stanisławy, która przebywa w szpitalu. Proszę nie opuszczaj jej, wspieraj w tych trudnych chwilach, obdarz potrzebnymi łaskami. Tobie oddaje ją w opiekę.