Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
560 wpisów.
babcia dnia 19 września 2019 o 12:26:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Miłosza w 3-cią rocznicę urodzin i dla Mikołaja w 2-gą rocznicę urodzin.
. dnia 18 września 2019 o 11:48:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej.
Czcicielka dnia 18 września 2019 o 11:20:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę ogarnij miłością i opieką osoby, które noszę w swoim sercu, wypraszaj dla nich błogosławieństwo na każdy dzień i zachowuj ich od złego.
... dnia 18 września 2019 o 09:56:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o łaskę odkrycia i podążania za wolą Bożą,
... dnia 18 września 2019 o 09:55:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o zgodę i błogosławieństwo w rodzinie.
Jerzy dnia 16 września 2019 o 20:10:
Matko Miłosierdzia, polecam Twej Matczynej opiece Magdalenę, która obchodzi w najbliższym czasie urodziny. Upraszaj jej Matko potrzebne łaski i miej w szczególnej opiece.
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 16 września 2019 o 20:06:
Matko miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę, solenizanta, naszego wspólnotowego brata Mateusza. Prowadź go Matko drogą pełnego zawierzenia i upraszaj potrzebne łaski. Wspólnota matki Miłosierdzia.
. dnia 10 września 2019 o 23:26:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Robert dnia 10 września 2019 o 20:27:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, wyproś u Twojego Syna łaskę powrotu do zdrowia dla moich rodziców Edwarda i Antoniny . Prosi Twój wierny czciciel Robert.
. dnia 5 września 2019 o 20:20:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Twój czciciel dnia 4 września 2019 o 07:49:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla mojej żony, o uwolnienie od uzależnień dla mojej siostrzenicy Oli, o nawrócenie siostry oraz o wyjednanie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
Helena dnia 3 września 2019 o 22:54:
Matko Boża Miłosierdzia, błagam Cię wyproś u Twego Syna łaskę uzdrowienia dla Heleny z choroby nowotworowej oraz dary Ducha Świętego dla niej, jednocześnie prosząc o pomoc w ciężkich dla niej chwilach, o ochronę przed wszelkim złem, błogosław mojej rodzinie, pomóż rozwiązać wszystkie nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś
. dnia 31 sierpnia 2019 o 22:01:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Bezradna babcia dnia 29 sierpnia 2019 o 00:23:
Matko Miłosierdzia, błagam o łaskę uwolnienia i nawrócenia dla Krystyny.
Małgorzata dnia 28 sierpnia 2019 o 08:40:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za ludzi, których stawiasz na drodze mojego życia i proszę o potrzebne łaski dla nich i Boże błogosławieństwo. Polecam Ci intencje Aliny i całą jej rodzinę. Proszę Cię też za kapłanów, którzy zmienili parafie, proszę Cię wstawiaj się za nimi u Twojego Syna i uproś łaski jakich potrzebują. Maryjo, oddaje Ci wszystkich z mojej rodziny zniewolonych nałogami i proszę o uwolnienie. Polecam moją rodzinę i przyjaciół, znajomych i ich intencje. Proszę pomagaj nam każdego dnia.
Twój czciciel dnia 21 sierpnia 2019 o 11:43:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski, za Twoją niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyproszenie uwolnienie od uzależnień dla mojej siostrzenicy Oli, o zdrowie i potrzebne łaski dla mojej żony, o nawrócenie siostry oraz o wyjednanie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
Dorota dnia 21 sierpnia 2019 o 07:25:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, proszę w intencji moich rodziców Danuty i Jana o uzdrowienie dla nich z chorób nowotworowych oraz o zdrowie dla mojej siostry Anety i brata Pawła, a także dla dziadka. 
Edyta dnia 20 sierpnia 2019 o 21:37:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę uproś mi łaskę dobrego męża.
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 14 sierpnia 2019 o 04:35:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę solenizantkę, naszą wspólnotową siostrę Helenę. Prowadź ją Matko drogą pełnego zawierzenia i upraszaj potrzebne łaski. Wspólnota Matki Miłosierdzia.
Edyta dnia 13 sierpnia 2019 o 23:33:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę uproś mi łaskę dobrego męża.