Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
485 wpisów.
Twój czciciel dnia 17 lipca 2019 o 07:41:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski, za Twoją niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o uwolnienie od uzależnień dla mojej siostrzenicy Oli, o zdrowie i potrzebne łaski dla mojej żony oraz o wyjednanie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
Twoja czcicielka dnia 16 lipca 2019 o 22:58:
Matko Boża Miłosierdzia, pragnę błagać Cię o szczególną łaskę dla mnie, bym umiała bardziej wierzyć zamiast się martwić, bardziej ufać zamiast analizować, jeszcze wytrwalej modlić się zamiast myśleć. Dziękuję za łaski już otrzymane. Matko nie opuszczaj.
Edyta dnia 16 lipca 2019 o 20:26:
Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, proszę o łaskę dobrego męża.
Małgorzata dnia 10 lipca 2019 o 09:08:
Matko Miłosierdzia, polecam Ci tych, których Pan stawia na drodze mojego życia i proszę o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich. Proszę o wyzwolenie z nałogów dla mojej rodziny i nawrócenie. O wyzwolenie od wszystkiego co mnie oddziela od Twojego Syna. Polecam, Ci Maryjo uczestników pielgrzymki do Medjugorie oraz Wspólnotę Matki Miłosierdzia, o trwałe owoce tej pielgrzymki. Proszę w intencji Ryszarda o potrzebne łaski dla niego. Polecam Ci Maryjo, Ale i jej rodzinę oraz proszę w ich intencjach.
Małgorzata dnia 10 lipca 2019 o 09:00:
Matko Miłosierdzia, dziękuję za 35 lat małżeństwa Ireny i Mariana i proszę o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich oraz proszę o Twoją opiekę nad jubilatami i dla całej ich rodziny. Maryjo, proszę w intencjach Panu Bogu wiadomych.
sabina dnia 10 lipca 2019 o 07:18:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę ratuj nas w trudnej sytuacji w jakiej znalazła się moja rodzina. Za wszystkie łaski serdecznie dziękuję.
Helena dnia 9 lipca 2019 o 23:21:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski, za Twoją niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla mnie i moich dzieci dla całej mojej rodziny oraz o wyjednanie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
k dnia 3 lipca 2019 o 20:24:
Matko Miłosierdzia, proszę o miłość wzajemną Mateusza i Katarzyny, jego szybki powrót, łaskę narzeczeństwa, wspólnego życia w szczęściu, zaufaniu i przyjaźni, ochrony przed złem i szkodliwymi przyjaciółmi.
Twój czciciel dnia 3 lipca 2019 o 07:51:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski, za Twoją niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o uwolnienie od uzależnień dla mojej siostrzenicy Oli, o potrzebne łaski dla szwagierki, o zdrowie i potrzebne łaski dla mojej żony i jej siostrzenicy oraz o wyjednanie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
Edyta dnia 2 lipca 2019 o 21:04:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o łaskę dobrego męża.
Malgorzata dnia 2 lipca 2019 o 21:03:
Matko Boża Miłosierdzia, błagam o wyjednanie łaski Panu Bogu wiadomej. Z serca dziękuję i proszę nie opuszczaj.
Twona czcicielka dnia 2 lipca 2019 o 20:34:
Pani Ostrobramska, Matko Miłosierdzia, pragnę podziękować za wszystkie otrzymane łaski Twą opiekę i wsparcie w tym trudnym dla mnie czasie. Proszę nie opuszczaj i prowadź przez życie każdego dnia.
Twona czcicielka dnia 2 lipca 2019 o 20:29:
Matko Boża Miłosierdzia, pragnę polecić Twojej Matczynej opiece grupy wiernych, którzy będą zmierzać do tronu Matki Bożej Częstochowskiej. Wspieraj i błogosław w codziennym trudzie, by wszyscy dotarli szczęśliwie na miejsce i powrócili do domów, rodzin, bliskich.
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 2 lipca 2019 o 19:43:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę naszą wspólnotową siostrę Katarzynę, która nosi pod sercem dzieciątko i prosimy o szczęśliwe rozwiązanie. Oddajemy także naszą siostrę, solenizantkę Elżbietę. Prowadź ją Matko drogą zawierzenia i upraszaj potrzebne łaski. Wspólnota Matki Miłosierdzia
Małgorzata dnia 2 lipca 2019 o 18:27:
Matko Miłosierdzia, polecam moją siostrę Czesławę, aby szczęśliwie doszła na Jasną Górę. Maryjo, polecam także moich bliskich i proszę o wytrwałość w cierpieniu. Maryjo, polecam także wszystkich z mojej rodziny uwikłanych w nałogi, a także uwolnienie mojej siostry od przeklinania. Maryjo, proszę w intencjach Panu Bogu wiadomych. Proszę też o pomoc i cierpliwość w niektórych relacjach i o pokój. Proszę również za Wspólnotę Matki Miłosierdzia i o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski oraz za uczestników pierwszopiatkowego nabożeństwa. Polecam też księży zmieniających parafie.
. dnia 28 czerwca 2019 o 21:45:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
mama dnia 26 czerwca 2019 o 12:28:
Matko Miłosierdzia, błagam ratuj naszą Rodzinę. Nie pozwól, aby beznadziejna sytuacja finansowa trwająca od kilku lat, spowodowana niegodnym postępowaniem wobec nas niektórych ludzi, doprowadziła do jej rozpadu przez podejmowanie irracjonalnych działań.
Twój czciciel dnia 26 czerwca 2019 o 09:09:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski, za Twoją niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o uwolnienie od uzależnień dla siostrzenicy Oli, o zdrowie dla mojej żony i szwagierki oraz o wyjednanie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
Helena dnia 25 czerwca 2019 o 23:26:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski, za Twoją niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla moich dzieci dla całej mojej rodziny oraz o wyjednanie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
Rafał dnia 24 czerwca 2019 o 21:41:
W intencji ludzi chorych cierpiących i tych, którzy prosili o modlitwę