Nowenna do MB Miłosierdzia

Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
192 wpisy.
Rodzice dnia 9 października 2018 o 09:07:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, wyproś dla nas zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, ochronę przed wszelkim złem, błogosław naszemu synowi na studiach, pomóż w nauce, a nam pomóż rozwiązać nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś.
Helena dnia 2 października 2018 o 18:36:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za opiekę i pomoc. Uproś dary Ducha Świętego, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Heleny oraz wszystkie łaski, które uprosiłaś u swojego Syna dla mnie i całej mojej rodziny. Proszę Cię nadal o Twoje wstawiennictwo dla mnie, i moich dzieci Maryjo otaczaj nas płaszczem Twojej opieki i miłości na każdy dzień.
Rodzina dnia 2 października 2018 o 11:11:
Matko Miłosierdzia, prosimy by w naszej rodzinie i sąsiedztwie panowała zgoda.
Rodzina dnia 2 października 2018 o 11:10:
Matko Miłosierdzia, prosimy uproś szczęście wieczne dla śp. Romualda, Leokadii, Jerzego, Mieczysławy, Piotra, Kazimierza, Ewy oraz dla zmarłych z rodziny.
Rodzice dnia 2 października 2018 o 11:08:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, wyproś dla nas zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, ochronę przed wszelkim złem, błogosław naszemu synowi na studiach, pomóż w nauce, a nam pomóż rozwiązać nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś.
Maria dnia 1 października 2018 o 20:53:
Matko Miłosierdzia, dziękuje za szczęśliwą operacje i upraszaj dla mnie dobre wyniki badań i powrót do zdrowia.
Maria dnia 1 października 2018 o 20:51:
Matko Boża Miłosierdzia, obdarz darami Ducha Świętego Gabrysie i Szymona i pomóż im w nauce.
Maria dnia 1 października 2018 o 20:51:
Matko Boża Miłosierdzia, otocz swoją opieką Monikę i upraszaj dla niej u Jezusa Miłosiernego bezpieczną operacje i dobre wyniki badań.
. dnia 29 września 2018 o 15:46:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 25 września 2018 o 17:58:
Matko Miłosierdzia, oddajemy pod Twą Matczyną opiekę solenizantów naszych kapłanów Ks.Rafała i Ks. Michała. Upraszaj im Matko światło Ducha Świętego i siłę do pełnienia woli Bożej w ich kapłańskim trudzie.
... dnia 25 września 2018 o 14:27:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, proszę o potrzebne łaski i dar zdrowia dla Gabrieli.
... dnia 25 września 2018 o 14:27:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski. Proszę o jedność, miłość i błogosławieństwo dla mojej rodziny.
... dnia 19 września 2018 o 13:03:
Matko Boża Ostrobramska, dziękuję Ci za dotychczasową opiekę nad moją rodziną oraz proszę Cię o łaskę wiary dla moich dzieci i wnuków. Maryjo ochraniaj od złego moich bliskich. Dopomóż rozwiązać sprawy Tobie wiadome.
... dnia 19 września 2018 o 13:03:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za wszystkie łaski, które uprosiłaś u swojego Syna dla mnie i całej mojej rodziny. Proszę Cię nadal o Twoje wstawiennictwo dla mnie, rozpoznanie woli Bożej i wierne wypełnianie jej z miłością i oddaniem. Polecam Ci moich sąsiadów, proszę Cię o wyzwolenie ich z wszelkich nałogów, o zwycięstwo nad złymi postawami. Proszę o dobro w ich życiu i o łaskę zdrowia fizycznego oraz duchowego.
... dnia 19 września 2018 o 13:02:
Królowo Miłosierdzia, proszę Cię o zdrowie dla całej mojej rodziny i dziękuję Ci za opiekę w chorobie.
... dnia 19 września 2018 o 13:01:
Matko Miłosierna, proszę Cię o uwolnienie mojego brata Tomka z nałogu alkoholowego. Uproś mu łaskę nawrócenia. Proszę o pomoc w znalezieniu pracy, która będzie zgodna z Twoją wolą. Proszę w intencji mojej mamy, która zerwała kontakt ze mną i moimi dziećmi. Proszę także o potrzebne łaski dla Joanny.
... dnia 19 września 2018 o 13:01:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za opiekę i pomoc. Uproś dary Ducha Świętego, zdrowie i Boże Błogosławieństwo rodzicom, dzieciom, nauczycielom, duszpasterzom, służbie zdrowia, ciężko pracującym, chorym, biednym i wszystkim pozostałym. Uproś ducha pokory, bojaźni Bożej i wdzięczności dla każdego człowieka.
... dnia 19 września 2018 o 13:00:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski oraz proszę Cię o radość wieczną w niebie dla Stanisławy, Danuty, Zygmunta, zmarłych z rodziny oraz dla dusz w czyśćcu cierpiących.
... dnia 19 września 2018 o 13:00:
Królowo Miłosierdzia, miej w opiece moją rodzinę. Wypraszaj u swojego Syna łaski dla nas. Proszę Cię o wyproszenie dla nas zdrowia, uwolnienie od nałogów i dopomożenie w życiu prywatnym. Dziękuję Ci za dotychczasowe łaski, miej nas w opiece.
... dnia 19 września 2018 o 12:58:
Matko Boża Miłosierdzia, za Twoją przyczyną proszę o zdrowie i siłę, potrzebne łaski, opiekę dla syna Michała, Heleny i całej rodziny. Wypraszaj błogosławieństwo Boże dla Ks. Daniela, Ks. Tomasza, Ks. Edwarda, Ks. Jakuba i Pani Stanisławy.