Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
692 wpisy.
. dnia 7 sierpnia 2018 o 21:37:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety. . .
. dnia 2 sierpnia 2018 o 21:55:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Rodzina dnia 31 lipca 2018 o 15:02:
Matko Miłosierdzia, prosimy uproś szczęście wieczne dla śp. Marii, Józefy, Antoniego, Stanisława oraz dla zmarłych z ich rodzin.
HELENA dnia 31 lipca 2018 o 14:58:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski prosząc o dalszą opiekę nade mną i moją rodziną, o dary Ducha Świętego, i błogosławieństwo Boże dla córek, wnuków i całej rodziny. Matko wspieraj i prowadź nas każdego dnia.
. dnia 31 lipca 2018 o 10:07:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety. .
czcicielka dnia 30 lipca 2018 o 21:00:
Matko Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski i opiekę dla całej rodziny, pomóż w rozwiązaniu trudnych spraw, z którymi borykam się na codzień, ochraniaj nas od złego dodaj sił i nadziei.
. dnia 27 lipca 2018 o 20:22:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
. dnia 25 lipca 2018 o 11:05:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety.
*** dnia 25 lipca 2018 o 09:42:
Matko Miłosierna, Tobie i Twojemu Synowi Jezusowi dziękuje za wszystkie otrzymane łaski. Proszę o łaskę wyjścia z długów i kłopotów, proszę o właściwą pracę i odnalezienie właściwego miejsca zamieszkania, dobrych ludzi na mojej drodze życia. Uchronienie od wszelkiego zła. Niech Duch Święty mnie oświeca i umacnia.
*** dnia 25 lipca 2018 o 09:41:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuje Ci za wszystkie otrzymane łaski.
*** dnia 25 lipca 2018 o 09:40:
Matko Miłosierna, proszę Cię o zdrowie, potrzebne w życiu łaski dla moich dzieci i mojej matki, zaś dla taty proszę o odpuszczenie grzechów i wieczny spoczynek.
*** dnia 25 lipca 2018 o 09:36:
Matko Miłosierdzia, proszę Cię pokornie o zdrowie dla mojej córki Ewy oraz o zdrowie i potrzebne łaski dla Andżeliki z okazji 18 tych urodzin. Twoja czcicielka
*** dnia 25 lipca 2018 o 09:35:
Matko Miłosierna, dziękuje Ci za Twoją opiekę oraz proszę Cię o łaskę zdrowia dla Dominika, Marii, Piotra, Olgi, Justyny, Tymoteusza i Anny. Dopomóż rozwiązać sprawy Tobie wiadome, ochraniaj od złego moją rodzinę.
*** dnia 25 lipca 2018 o 09:35:
Pani Ostrobramska, proszę Cię, abyś wyprosiła u Syna Swojego dar życia wiecznego dla śp. Tadeusza, Bronisława, Zygmunta, Mariana, Marii, Jana, dla zmarłych z rodziny i znajomych dla kapłanów oraz dla dusz w czyśćcu cierpiących.
*** dnia 25 lipca 2018 o 09:33:
Królowo Miłosierdzia pełna, Matko Słowa Bożego, błagam wstaw się za mną u Syna Swego, aby uleczył moją duszę i ciało. Poprowadź drogą do zbawienia.
*** dnia 25 lipca 2018 o 09:33:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, dziękuje Ci za wszystko co otrzymuje moja rodzina oraz proszę Cię o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz potrzebne łaski dla moich bliskich. Otaczaj nas płaszczem Twojej opieki i miłości na każdy dzień.
Czcicielka dnia 25 lipca 2018 o 09:32:
Pani Ostrobramska, proszę o zdrowie i błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla córki.
** dnia 23 lipca 2018 o 14:31:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski, o które bardzo Cię prosiłam, ufając Twojej miłości proszę Cię nieustannie o nawrócenie Damiana i udaną operację dla niego. Ucieczko grzesznych módl się za nami, Uzdrowienie chorych módl się za nami
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 23 lipca 2018 o 13:02:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę solenizantów, naszą wspólnotową siostrę Magdalenę i naszych braci Krzysztofów. Prowadź ich Matko drogą pełnego zawierzenia i oddania życia naszemu Panu Jezusowi, przez Twoje ręce Maryjo. Wspólnota Matki Miłosierdzia
. dnia 19 lipca 2018 o 09:47:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej.