Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
485 wpisów.
... dnia 24 lipca 2019 o 12:00:
Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o uproszenie zdrowia dla Ireny i Antoniego oraz błogosławieństwa dla całej rodziny. Za otrzymane łaski
... dnia 24 lipca 2019 o 11:53:
Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o zdrowie dla Ireny i Antoniego oraz uproszenie błogosławieństwa dla całej rodziny. Za otrzymane łaski dziękuję.
... dnia 24 lipca 2019 o 11:48:
Matko Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie łaski, jakie otrzymałam w moim życiu i proszę o gorącą miłość, cierpliwość, wytrzymałość, pokorę i inne cnoty Tobie wiadome.
... dnia 24 lipca 2019 o 11:46:
Matko Boża Miłosierdzia, powierzam Ci moje dzieci Katarzynę i Kamila oraz ich współmałżonków. Proszę o zawarcie przez Katarzynę ślubu kościelnego wedle woli Bożej oraz uwolnienie jej od wszelkich zniewoleń, a także o wyproszenie błogosławieństwa Bożego dla mnie.
... dnia 24 lipca 2019 o 11:41:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę cię o wyproszenie uzdrowienia z nerwicy, lęków i depresji dla Bogusławy oraz chorób trzustki, nerek, wątroby i jelit Jerzego, a także uwolnienie od alkoholu. Proszę o uwolnienie Kamila od wszelkiego zła i wyproszenie uzdrowienia z nerwicy.
... dnia 24 lipca 2019 o 11:35:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o uproszenie zdrowia duszy i ciała oraz błogosławieństwa Bożego dla Zdzisława, Stanisławy, Ewy, Bogusi, Katarzyny, Kamila, Zuzanny, Katarzyny, Karola, Janiny i jej dzieci Krystyny i Jerzego.
... dnia 24 lipca 2019 o 11:25:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o pomoc w rozwiązaniu wszystkich trudnych spraw, a szczególnie tej, którą noszę w sercu.
Andrea dnia 24 lipca 2019 o 11:14:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę cię w intencji miłości, dobrego męża, wiernego towarzysza życia, z którym mogłabym związać się węzłami sakramentalnej łaski, założyć rodzinę Bogiem silną, dzielić losy w powodzeniu i niedoli, we wzajemnym zrozumieniu, szacunku, miłości i poświęceniu oraz budować szczęście życia rodzinnego na zasadach Ewangelii. Jestem już gotowa, by spełniać się w roli dobrej żony i matki. Proszę Boże spraw, by ten rok był przełomem w tej kwestii. Wysłuchaj moich próśb i daj mi siłę.
Mirosław dnia 24 lipca 2019 o 11:13:
Matko Boża Miłosierdzia, uproś dla mnie łaskę zdrowia. Prosi.
Edyta dnia 23 lipca 2019 o 23:12:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę uproś mi łaskę dobrego męża.
Małgorzata dnia 23 lipca 2019 o 22:32:
Matko Miłosierna, dziękuję ci za dar kapłaństwa ks. Sebastiana i proszę o Błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski oraz w intencjach księdza. Proszę też w intencjach mojej rodziny, ty wiesz Maryjo czego nam potrzeba, polecam się twojej opiece.
Małgorzata dnia 23 lipca 2019 o 22:29:
Maryjo Matko Miłosierdzia, tobie polecam Kasię, której ciąża jest zagrożona. Proszę uproś u twojego Syna cud, by mogła się cieszyć swoim potomstwem. Proszę cię Maryjo, uproś dar błogosławieństwa i potrzebne łaski dla Kasi i jej rodziny. Proszę cię Maryjo w intencjach Panu Bogu wiadomych ukrytych w sercu. Maryjo dziękuję ci za łaski otrzymane za Twoją przyczyną oraz dziękuję za wszystkich, których Pan stawia na drodze mojego życia i proszę o potrzebne łaski dla nich oraz w ich intencjach. Dziękuję za to, że Mateusz powraca powoli do zdrowia i proszę o łaskę wytrwałości dla niego i rodziny. Maryjo dziękuję ci za dar kapłaństwa Ks. Sebastiana.
Twój czciciel dnia 23 lipca 2019 o 20:36:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski, za Twoją niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyproszenie uwolnienia od uzależnień dla mojej siostrzenicy Oli, o zdrowie i potrzebne łaski dla mojej żony, o nawrócenie siostry oraz o wyjednanie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
Waldemar dnia 23 lipca 2019 o 02:14:
Matko Boża Miłosierdzia dodaj mi sił i ulżyj w cierpieniu mojej mamie
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 22 lipca 2019 o 11:35:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę solenizantki i nasze wspólnotowe siostry Magdaleny, a także naszych braci Krzysztofów. Prowadź ich Matko drogą pełnego zawierzenia i upraszaj potrzebne łaski w drodze do Jezusa. Wspólnota Matki Miłosierdzia.
Katarzyna dnia 21 lipca 2019 o 12:55:
Matko Miłosierna, błagam o łaskę zdrowia dla mojego taty.
Elżbieta dnia 19 lipca 2019 o 02:44:
Królowo Miłosierdzia, w Twoje ręce oddaję Kasię. Proszę Cię, poproś Twojego Syna, aby w swoim Miłosierdziu pochylił się nad moim dzieckiem i uwolnił ją od wszelkiego zła i skutków jego działania; by uwolnił ją od wszelkiego lęku; by uleczył jej wszelkie rany wewnętrzne i uzdrowił jej ducha, serce i ciało. Poproś proszę Cię Matko o tę Wielką Łaskę dla Kasi, aby Twój Syn napełnił Kasię swoim Pokojem i Bezpieczeństwem, by spotkała Twojego Syna Żywego i Prawdziwego i by to spotkanie odmieniło jej życie i nadało mu sens; by Kasia poczuła się chciana, oczekiwana i kochana. Proszę Cię też Matko Boża o to, by Kasia poczuła się bezpiecznie w domu, by nie były już potrzebne więcej panie opiekunki na czas nieobecności mojego młodszego brata i by domownicy mogli swobodnie opuszczać mieszkanie bez lęku Kasi i za jej wiedzą i zgodą.
E. dnia 17 lipca 2019 o 16:23:
Matko Miłosierdzia polecam Ci małżeństwo Tadeusza i Marii, Ty wiesz Maryjo czego potrzebują, uproś dla nich zdrowie duszy i ciała, wzajemne zrozumienie i uzdrowienie relacji.
Beata dnia 17 lipca 2019 o 09:05:
Matko Miłosierdzia, obroń moją córkę przed zrobieniem sobie drugiego tatuażu, Niech Duch Święty będzie jej Przewodnikiem.
Beata dnia 17 lipca 2019 o 08:59:
Matko Miłosierdzia, polecam Ci Anitę i Pawła, ich wspólną drogę. W 3 rocznicę ślubu, proszę o błogosławieństwo dla Nich, zdrowe relacje, wypełnienie Duchem Świętym pustych przestrzeni ich życia, a szczególne o dar potomstwa. Matko Miłosierdzia wstawiaj się za Nimi.