Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
560 wpisów.
Robert dnia 13 października 2019 o 13:31:
Matko Miłosierdzia, uproś u Swojego Syna laskę powrotu do zdrowia dla mnie i moich rodziców Edwarda i Antoniny. Prosi Robert.
. dnia 11 października 2019 o 20:12:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
... dnia 9 października 2019 o 12:58:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, przyjmij moją rodzinę na Twoją służbę i ucz nas miłości w szkole Chrystusa do siebie i do bliźnich.
... dnia 9 października 2019 o 12:52:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o uwolnienie, uzdrowienie oraz pomoc w zerwaniu z nałogami dla Mateusza, nawrócenie serca i umocnienie rodziny, która go wspiera.
Czcicielka dnia 9 października 2019 o 12:51:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o rozwiązanie trudnej sytuacji w pracy dla Magdaleny. Dziękuję Ci za opiekę nad jej rodziną. Miej ich w opiece i prowadź do Twojego Syna.
Rwój czciciel dnia 9 października 2019 o 08:39:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla mojej żony, o uwolnienie od uzależnień dla mojej siostrzenicy Oli, o nawrócenie siostry oraz o wyjednanie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
Helena dnia 1 października 2019 o 21:54:
Matko Boża Miłosierdzia, błagam Cię wyproś u Twego Syna łaskę uzdrowienia dla Heleny z choroby nowotworowej oraz dary Ducha Świętego dla niej, jednocześnie prosząc o pomoc w ciężkich dla niej chwilach, o ochronę przed wszelkim złem, błogosław mojej rodzinie, pomóż rozwiązać wszystkie nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś
Robert dnia 1 października 2019 o 20:33:
Matko Milosierdzia upros u Swojego Syna laske powrotu do zdrowia dla mnie i moich rodzicow. Prosi Robert.
Twoja czcicielka dnia 1 października 2019 o 15:01:
Matko Miłosierdzia, polecam Twej Matczynej opiece Łukasza, który obchodzi urodziny. Upraszaj jemu Matko potrzebne łaski i miej w szczególnej opiece.
Twoja czcicielka dnia 30 września 2019 o 07:18:
Matko Miłosierdzia, pragnę polecić Twej opiece ks. Rafała prosząc o potrzebne łaski, zdrowie, by wzorem swojego patrona prowadził wiernych Bożymi drogami ku pełni wiary i ufności w Boże Miłosierdzie. Proszę Błogosław i wspieraj Matko w posłudze kapłańskiej każdego dnia.
. dnia 27 września 2019 o 20:01:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Aleksander dnia 26 września 2019 o 22:05:
Matko Miłosierdzia, proszę o nawrócenie i wolność serca, abym potrafił wyrzec się pokus tego świata i potrafił godnie wypełniać swoje powołanie.
Magdalena dnia 26 września 2019 o 15:34:
Matko Miłosierdzia, polecam Twej Matczynej opiece moją rodzinę
Robert dnia 25 września 2019 o 19:33:
Maryjo Matko Miłosierdzia, uproś u Swojego Syna łaskę uzdrowienia mojego serca i chorych nóg, oraz powrót do zdrowia moich rodziców. Prosi Robert.
Maria dnia 25 września 2019 o 19:18:
Matko Miłosierdzia, błogosław naszej rodzinie, proszę o zdrowie, dary Ducha Świętego. Pomagaj w trudach życia, a zmarłym wyproś wieczne zbawienie u Boga Wszechmogącego. d
Twój czciciel dnia 25 września 2019 o 11:40:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla mojej żony, o uwolnienie od uzależnień dla mojej siostrzenicy Oli, nawrócenie siostry oraz o wyjednanie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
... dnia 25 września 2019 o 11:30:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, polecamy Ci w dniu urodzin Twojego wielokrotnego pielgrzyma ks. prał. Mariana Rajchla, obdarzaj Go potrzebnymi łaskami, niech z miłością służy Bogu i ludziom.
. dnia 19 września 2019 o 20:19:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
mARIA dnia 19 września 2019 o 12:41:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla chorej pielęgniarki Kasi.
mARIA dnia 19 września 2019 o 12:38:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o życie wieczne dla moich rodziców, teściów, dziadków, krewnych i znajomych.