Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
560 wpisów.
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 19 listopada 2019 o 09:24:
Matko Miłosierdzia, oddajemy pod Twą Matczyną opiekę solenizantów nasze wspólnotowe siostry Elżbietę i Cecylię, oraz brata Romana. Upraszaj im Matko potrzebne łaski i charyzmaty by wiernie służyli Twemu Synowi. Wspólnota Matki Miłosierdzia
. dnia 14 listopada 2019 o 20:43:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej.
Maria dnia 13 listopada 2019 o 14:28:
Matko Miłosierna, błogosław naszej rodzinie, proszę Cię o zdrowie, dary Ducha Świętego, pomagaj w trudach życia, a zmarłym z rodziny wyproś wieczne zbawienie u Boga.
Twój czciciel dnia 12 listopada 2019 o 21:20:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wybłaganie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony, o uwolnienie od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry, o nawrócenie siostry oraz wyjednanie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
Robert dnia 10 listopada 2019 o 12:55:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś u Swojego Syna łaskę uzdrowienia dla mnie i moich rodziców. Prosi Robert.
. dnia 9 listopada 2019 o 21:57:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Twój czciciel dnia 5 listopada 2019 o 07:51:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyproszenie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony, o uwolnienie od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry, o nawrócenie siostry oraz wyjednanie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
Elżbieta dnia 5 listopada 2019 o 05:22:
Królowo pełna Miłosierdzia, wyproś u Pana Jezusa, aby w swoim Miłosierdziu pochylił się nad Katarzyną i uwolnił ją z niewoli lęku, uzdrowił jej duszę i ciało oraz napełnił ją swoim Pokojem i Bezpieczeństwem.
. dnia 30 października 2019 o 22:25:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Twój czciciel dnia 29 października 2019 o 21:25:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla mojej żony, o uwolnienie od uzależnień mojej siostrzenicy Oli, o nawrócenie siostry oraz o wyjednanie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
Elżbieta dnia 29 października 2019 o 12:39:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, poproś Pana Jezusa o tę wielką łaskę uwolnienia i uzdrowienia Kasi ze stanów lękowych i ataków paniki, agorafobii, natręctw i kłopotów ze snem.
. dnia 24 października 2019 o 22:56:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Małgorzata dnia 23 października 2019 o 10:38:
Proszę Cię, Maryjo, Matko Miłosierdzia, wstawiaj się u Twojego Syna za mną w intencjach Panu Bogu wiadomych, ukrytych w sercu. Proszę też w intencjach mojej rodziny, pomagaj nam nieustannie. Maryjo, Ty wiesz co przeżywam w sercu, proszę Cię wspieraj mnie w tym czasie wałki i rozeznawania. Proszę Cię Maryjo, za tych którym obiecałam modlitwę, pomagaj nam nieustannie. Proszę w intencjach Aliny i za jej rodzinę.
Twój czciciel dnia 23 października 2019 o 07:39:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla mojej żony, o uwolnienie od uzależnień dla mojej siostrzenicy Oli, nawrócenie siostry oraz o wyjednanie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
Elżbieta dnia 23 października 2019 o 00:28:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, proszę, by Twój Syn pochylił się nad moim dzieckiem i uwolnił je; od wszelkiego lęku, agorafobii, natręctw i kłopotów ze snem; by uleczył wszelkie rany wewnętrzne i uzdrowił ducha, serce i ciało . Proszę też o łaskę sakramentu Pokuty i Eucharystii dla Kasi, o umiejętność wybaczania i zrozumienia cudzej biedy duchowej, o dobrego, mądrego i cierpliwego Kapłana, który by ją poprowadził w jej szczególnej sytuacji życiowej.
. dnia 17 października 2019 o 22:14:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Małgorzata dnia 16 października 2019 o 08:22:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, dziękuję ci za łaski otrzymane i proszę wstawiaj się u Twojego Syna w moich intencjach ukrytych w sercu. By się wypełniła wola Boża w moim życiu. Proszę Cię Maryjo o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Aliny oraz całej rodziny i w jej intencjach. Proszę Cię Maryjo o pokój serca dla mnie i dla moich bliskich, a także ulgę w cierpieniu dla rodziców. O łaskę nawrócenia dla Stanisława, Tadeusza, Tomasza, Czesławy, Marty, Magdaleny, Macieja, Marka, Tomasza według myśli Bożej.
Elżbieta dnia 15 października 2019 o 22:36:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, w Twoje ręce oddaję Kasię, prowadź ją do Pana Jezusa. Proszę Cię, poproś Twojego Syna, aby w swoim Miłosierdziu pochylił się nad moim dzieckiem i uwolnił ją od wszelkiego zła i skutków jego działania; by uwolnił ją od wszelkiego lęku, agorafobii, natręctw i kłopotów ze snem; by uleczył jej wszelkie rany wewnętrzne i uzdrowił jej ducha, serce i ciało. Poproś proszę Cię Matko o tę wielką łaskę dla Kasi, aby Twój Syn napełnił Kasię swoim Pokojem, by spotkała Twojego Syna Żywego i Prawdziwego i by to spotkanie odmieniło jej życie i nadało mu sens; by Kasia poczuła się chciana, oczekiwana i kochana,by przestała się bać życia i ludzi, by mogła mieć swoich znajomych, by mogła iść do szkoły lub do pracy i by patrzyła na wszystko tak, jak patrzy Bóg. Proszę Cię też Matko Boża o to, by Kasia poczuła się bezpiecznie w domu. Proszę też o łaskę sakramentu Pokuty i Eucharystii dla Kasi, o umiejętność wybaczania i o dobrego, mądrego i cierpliwego Kapłana, który ją poprowadzi w jej szczególnej sytuacji życiowej.
Twoja czcicielka dnia 15 października 2019 o 19:57:
Matko Miłosierdzia, polecam Twej Matczynej opiece moje dzieci, wnuki i moją rodzinę.
HELENA dnia 15 października 2019 o 19:53:
Matko Boża Miłosierdzia, błagam Cię wyproś u Twego Syna łaskę uzdrowienia dla Heleny oraz dary Ducha Świętego dla niej, jednocześnie prosząc o pomoc w ciężkich dla niej chwilach, o ochronę przed wszelkim złem. Maryjo, dopomóż w rozwiązaniu trudnych problemów Tobie wiadomych. Za otrzymane łaski dziękuję.