Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
308 wpisów.
... dnia 19 września 2018 o 12:57:
Matko Miłosierdzia, proszę Cię o wyproszenie darów Ducha świętego dla sąsiadów i kapłanów.
... dnia 19 września 2018 o 12:56:
Matko Boża Miłosierdzia, powierzam moją rodzinę Twojej opiece oraz proszę Cię o łaskę zdrowia dla Heleny, Marii, Oli, Dominika, Leny, Piotra i Anny. Maryjo otaczaj nas płaszczem Twojej opieki i miłości na każdy dzień.
... dnia 19 września 2018 o 12:55:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o miłość i pokój na świecie, aby nie było wojen oraz o dobrze spędzony czas w szkole.
... dnia 19 września 2018 o 12:55:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o wstawiennictwo w intencjach Bogu wiadomych.
... dnia 19 września 2018 o 12:55:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię dopomóż wszystkim uzależnionym w mojej rodzinie, a szczególnie tym, którzy pogubili się w życiu. Proszę za Stanisława, Tadeusza i Tomasza.
... dnia 19 września 2018 o 12:54:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę opiekuj się moją rodziną i udzielaj potrzebnych łask tym, którzy ich potrzebują. Proszę Cię, pokieruj mną i pomagaj w życiu. Dodaj mi odwagi w podejmowaniu decyzji. Dziękuję Ci za ludzi, których stawiasz na mojej drodze, a szczególnie tych, którzy pomagają mi i się za mnie modlą.
... dnia 19 września 2018 o 12:52:
Matko Boża Miłosierdzia, ofiaruję się Tobie cała w dniu swoich imienin. Dziękuję za wszelkie dobro i proszę o opiekę i wszelkie łaski w drodze do nieba.
... dnia 19 września 2018 o 12:51:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski. Proszę Cię o pomoc w cierpieniach duchowych i fizycznych. Daj mi siłę i moc do walki z myślami, abym nie popadła w depresję. Proszę o rozwiązanie trudnej sprawy w rodzinie, o przemianę braci, o zdrowie dla Józefy i ulgę w cierpieniach dla mamy oraz o radość wieczną dla zmarłych Stanisławy i Joanny.
... dnia 19 września 2018 o 12:49:
Królowo Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski oraz proszę Cię o nawrócenie dla Witolda, Marii, Olka, Jana, Agnieszki i Janusza. Matko Miłosierdzia proszę Cię o przemianę dl nich i ich rodzin.
... dnia 19 września 2018 o 12:49:
Matko Miłosierdzia, proszę Cię abyś wyprosiła zbawienie wieczne w niebie dla zmarłych z rodziny Mazurów, Kudybów, Sikorów, Sabalewskich, dla kapłanów i znajomych oraz dla dusz w czyśćcu cierpiących.
Helena dnia 19 września 2018 o 12:03:
Pani Ostrobramska, proszę Cię, abyś wyprosiła u Syna Swojego dar życia wiecznego dla śp. Józefy, Antoniego, Stanisława, Marii, dla zmarłych z rodziny i znajomych dla kapłanów oraz dla dusz w czyśćcu cierpiących.
Sabina dnia 19 września 2018 o 10:56:
Matko Boża Miłosierdzia dziękuję za wszystkie otrzymane łaski. Błagam Najświętsza Panienko uproś u Twego Syna łaskę uzdrowienia z chorób dla mnie i moich bliskich oraz pokój w rodzinie.
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 15 września 2018 o 15:36:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę solenizanta, naszego wspólnotowego brata Mateusza. Prowadź go Matko drogą pełnego zawierzenia twemu Synowi Jezusowi i upraszaj mu potrzebne łaski by nie ustawał we wzrastaniu na swej drodze. Wspólnota Matki Miłosierdzia.
... dnia 12 września 2018 o 14:37:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o rozeznanie i odwagę w kroczeniu za Jezusem.
.... dnia 12 września 2018 o 14:36:
Królowo Miłosierdzia, proszę o Twoją opiekę nad kapłanami pracującymi w tej świątyni. Wyproś im potrzebne łaski i otwarte serca na spotkanie z Bogiem w codzienności.
.... dnia 12 września 2018 o 14:35:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o otworzenie się na dar życia dla Małgorzaty i Sławomira, a także o dar potomstwa dla Renaty, Joanny. Prosi Czcicielka
Helena dnia 11 września 2018 o 21:55:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski prosząc o dalszą opiekę nade mną i moją rodziną, o dary Ducha Świętego, i błogosławieństwo Boże dla mnie moich córek, wnuków i całej rodziny. Matko wspieraj i prowadź nas każdego dnia.
. dnia 6 września 2018 o 22:12:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej.
. dnia 4 września 2018 o 23:03:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety.
Irena dnia 29 sierpnia 2018 o 15:45:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za 40 lat mojego małżeństwa, za wszystkie otrzymane łaski. Proszę o zdrowie dla mojego męża i dalszą opiekę nad całą moją rodziną.