Nowenna do MB Miłosierdzia

Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
275 wpisów.
... dnia 12 września 2018 o 14:37:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o rozeznanie i odwagę w kroczeniu za Jezusem.
.... dnia 12 września 2018 o 14:36:
Królowo Miłosierdzia, proszę o Twoją opiekę nad kapłanami pracującymi w tej świątyni. Wyproś im potrzebne łaski i otwarte serca na spotkanie z Bogiem w codzienności.
.... dnia 12 września 2018 o 14:35:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o otworzenie się na dar życia dla Małgorzaty i Sławomira, a także o dar potomstwa dla Renaty, Joanny. Prosi Czcicielka
Helena dnia 11 września 2018 o 21:55:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski prosząc o dalszą opiekę nade mną i moją rodziną, o dary Ducha Świętego, i błogosławieństwo Boże dla mnie moich córek, wnuków i całej rodziny. Matko wspieraj i prowadź nas każdego dnia.
. dnia 6 września 2018 o 22:12:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej.
. dnia 4 września 2018 o 23:03:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety.
Irena dnia 29 sierpnia 2018 o 15:45:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za 40 lat mojego małżeństwa, za wszystkie otrzymane łaski. Proszę o zdrowie dla mojego męża i dalszą opiekę nad całą moją rodziną.
. dnia 28 sierpnia 2018 o 21:20:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety. .
Twoja czcicielka dnia 26 sierpnia 2018 o 20:37:
Matko Boża Miłosierdzia, błagam o wstawiennictwo u Twojego Syna Jezusa Chrystusa w tak trudnym dla mnie czasie, wlej w serce nadzieję że zdołam pokonać trudności i nie stracę domu.
Twoja czcicielka dnia 26 sierpnia 2018 o 20:26:
Pragnę z serca podziękować za Twą Matko Boża Miłosierdzia opiekę, obecność w mym życiu wsparcie i pomoc w trudnych chwilach mojego życia. Proszę nie opuszcza, wspieraj i prowadź każdego dnia.
Twoja czcicielka dnia 26 sierpnia 2018 o 20:20:
Matko Boża Miłosierdzia, pragnę oddać w Twe Matczyne ramiona matkę i poczęte maleństwo. Otocz opieką ,chroń od złego i błogosław w tym tak ważnym dla rozwoju dziecka czasie. Z serca dziękuję za łaskę macierzyństwa dla Sylwii. Proszę wspieraj Matko każdego dnia.
Twoja czcicielka dnia 26 sierpnia 2018 o 20:14:
Matko Boża Miłosierdzia wspieraj, otaczaj opieką dodawaj sił w nadchodzącym roku szkolnym rozpoczynającym naukę dzieciom, ich rodzicom, nauczycielom i katechetom. Matko prowadź każdego dnia.
. dnia 24 sierpnia 2018 o 20:43:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Sabina dnia 22 sierpnia 2018 o 13:38:
Matko Boża Miłosierdzia, błagam uproś u Twego Syna łaskę zdrowia dla mnie oraz moich bliskich. Proszę też o Twoją pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw naszej rodziny. Za wszystkie otrzymane łaski serdecznie dziękuję.
Helena dnia 21 sierpnia 2018 o 15:10:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, dziękuje Ci za wszystko co otrzymuje moja rodzina oraz proszę Cię o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz potrzebne łaski dla mnie i moich bliskich. Otaczaj nas płaszczem Twojej opieki i miłości na każdy dzień.
.. dnia 21 sierpnia 2018 o 12:05:
Matko Miłosierdzia, pomóż mi w rozwiązaniu trudnych spraw, proszę o opamiętanie i przemianę serca dla Rafała.
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 20 sierpnia 2018 o 15:01:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę solenizantkę naszą wspólnotową siostrę Helenę. Upraszaj jej Matko potrzebne łaski i prowadź jak najprostszą drogą do Swego Syna. Wspólnota Matki Miłosierdzia.
Justyna dnia 20 sierpnia 2018 o 14:31:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo Cie proszę o uzdrowienie z choroby nowotworowej mojego taty.
. dnia 17 sierpnia 2018 o 21:07:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Halina dnia 15 sierpnia 2018 o 17:30:
Matko Boża Miłosierdzia gorąco proszę odar potomstwa i umocnienie w wierze dla moich dzieci,