Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
333 wpisy.
Twoja czcicielka dnia 29 października 2018 o 18:33:
Matko Boża Miłosierdzia, pragnę błagać Cię o wyjednanie łaski wyjścia z trudnej sytuacji, wiadomej Bogu. Proszę nie opuszczaj mnie. Dziękuję za wszystkie otrzymane łaski za Twą opiekę i nadzieję że moje prośby zostaną wysłuchane.
Twoja czcicielka dnia 29 października 2018 o 18:28:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę wyproś u Syna Swego Jezusa Chrystusa szczęście wieczne dla śp. Walentego, Elżbiety, Henryka, Bogusława oraz dla zmarłych z rodziny, znajomych i sąsiadów.
Rodzina dnia 24 października 2018 o 17:09:
Matko Miłosierna, dziękujemy za opiekę w 26 rocznicę ślubu. Otaczaj naszą rodzinę opieką, nie opuszczaj nas w trudnych chwilach.
Helena dnia 24 października 2018 o 12:54:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski prosząc o dalszą opiekę nade mną i moją rodziną, o dary Ducha Świętego, i błogosławieństwo Boże dla mnie moich córek, wnuków i całej rodziny. Maryjo, wspieraj i prowadź nas każdego dnia.
rodzina dnia 24 października 2018 o 09:34:
Matko Boża Miłosierdzia, prosimy, by w naszej rodzinie i sąsiedztwie panowała zgoda.
Sabina dnia 24 października 2018 o 09:32:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuje za wszystkie otrzymane łaski. Błagam uproś u Twego Syna łaskę zdrowia dla mnie i moich bliskich oraz pokój w rodzinie.
rodzina dnia 24 października 2018 o 09:30:
Matko Boża Miłosierdzia, prosimy wyproś szczęście wieczne dla śp. Romualda, Leokadii, Jerzego, Mieczysławy, Piotra, Kazimierza, Ewy oraz dla zmarłych z rodziny.
Rodzice dnia 24 października 2018 o 09:27:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, wyproś nam zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, ochronę przed wszelkim złem, błogosław naszemu synowi na studiach, pomóż w nauce, a nam pomóż rozwiązać nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś.
HALINA dnia 23 października 2018 o 15:29:
Marko Boża Miłosierdzia, dziękuje za otrzymane łaski proszę Cie Maryjo uproś u Syna swego łaskę zdrowia dla moich dzieci i wnuków.
. dnia 19 października 2018 o 13:08:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Marte dnia 17 października 2018 o 21:28:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo Cię proszę o zdrowie i udaną operacje dla Szymona. Proszę również w intencji lekarzy, którzy będą ta operacje wykonywać.
Helena dnia 17 października 2018 o 11:22:
Matko Miłosierdzia, proszę Cię, abyś wyprosiła zbawienie wieczne w niebie dla zmarłych z rodziny Balawender, Sitek, Chruściel, dla kapłanów i znajomych oraz dla dusz w czyśćcu cierpiących.
Helena dnia 17 października 2018 o 11:18:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za opiekę i pomoc. Uproś dary Ducha Świętego, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Heleny oraz dziękuje za wszystkie łaski, które uprosiłaś u swojego Syna dla mnie i całej mojej rodziny. Proszę Cię nadal o Twoje wstawiennictwo dla mnie, i moich dzieci. Maryjo otaczaj nas płaszczem Twojej opieki i miłości na każdy dzień.
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 17 października 2018 o 07:39:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę, solenizanta, naszego wspólnotowego brata Łukasza. Prowadź go Matko drogą pełnego zawierzenia i upraszaj potrzebne łaski.
. dnia 16 października 2018 o 14:43:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety.
*** dnia 16 października 2018 o 11:07:
Matko Miłosierdzia, dziękuję za otrzymane łaski, proszę Cię Maryjo, wyproś u Syna Swego błogosławieństwo dla Anny, aby urodziła zdrowe dziecko, proszę też o zdrowie dla całej mojej rodziny i o łaskę wiary dla Damiana i jego rodziców.
Anna dnia 15 października 2018 o 11:21:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o szczęśliwą i skuteczną operację, o szybki powrót do zdrowia. Twoja czcicielka
. dnia 11 października 2018 o 14:00:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej.
Sabina dnia 10 października 2018 o 08:31:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuje za wszystkie otrzymane łaski. Błagam, uproś u Twego Syna łaskę zdrowia dla mnie i moich bliskich oraz pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw naszej rodziny.
rodzina dnia 9 października 2018 o 15:33:
Matko Miłosierdzia, prosimy, by w naszej rodzinie i sąsiedztwie panowała zgoda.