Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
333 wpisy.
Edyta dnia 16 kwietnia 2019 o 21:37:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski. Za nieustanną opiekę. Proszę, uproś mi łaskę dobrego męża.
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 16 kwietnia 2019 o 19:10:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę solenizanta naszego kapłana ks. Roberta. Prowadź go Matko drogą pełnego zawierzenia. Otaczaj go szczególną opieką w jego kapłańskiej posłudze i upraszaj potrzebne łaski w służbie Bogu i ludziom. Wspólnota Matki Miłosierdzia.
. dnia 15 kwietnia 2019 o 21:24:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Waldek dnia 15 kwietnia 2019 o 20:41:
Matko Miłosierdzia, błagam o pomoc i proszę o ulgę w cierpieniu dla mamy oraz uzdrowienie relacji matka-syn. Matko Miłosierdzia, zmiłuj się nade mną.
Twój czciciel dnia 15 kwietnia 2019 o 14:34:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za otrzymane łaski, za Twoją niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla mojej żony, o uwolnienie od uzależnień dla siostrzenicy Oli oraz o wyjednanie miłosierdzia Bożego zmarłym, których polecam Twojej opiece.
mama dnia 10 kwietnia 2019 o 08:39:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za wszystko co dla nas czynisz, jednak proszę Cię nieustająco nadal... Proszę miej w opiece moją córkę podczas dalekiej podróży oraz podczas jej pobytu na wolontariacie. Nie szczędź zdrowia i sił. Proszę też o opiekę dla syna podczas nadchodzącej sesji egzaminacyjnej aby jego trud włożony w naukę został nagrodzony.
Edyta dnia 9 kwietnia 2019 o 22:45:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski. Proszę, uproś mi łaskę dobrego męża.
Helena dnia 7 kwietnia 2019 o 13:31:
Matko Boża Miłosierdzia, błagam Cię wyproś u Twego Syna łaskę zdrowia dla Heleny z choroby nowotworowej oraz dary Ducha Świętego dla niej, jednocześnie prosząc o pomoc w ciężkich dla mnie chwilach, o ochronę przed wszelkim złem, błogosław mojej rodzinie, pomóż rozwiązać wszystkie nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś.
. dnia 6 kwietnia 2019 o 22:27:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Waldek dnia 6 kwietnia 2019 o 18:01:
Matko Miłosierdzia proszę za duszę zmarłego tatę Tadeusza aby mogła być w Królestwie Twego Syna oraz o pomoc i ulgę w cierpieniu dla chorej mamy.
Waldek dnia 6 kwietnia 2019 o 17:59:
Matko Miłosierdzia proszę o łaskę przebaczenia moich win i złych myśli jednocześnie prosząc o pomoc w ciężkich dla mnie chwilach.
Karolina dnia 4 kwietnia 2019 o 21:21:
Matko Boża dziękuję za pomyślne zdanie egzaminu specjalizacyjnego. Proszę o dobrego męża i łaskę założenia katolickiej rodziny.
. dnia 2 kwietnia 2019 o 22:22:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety.
Helena dnia 2 kwietnia 2019 o 21:30:
Matko Boża Miłosierdzia, błagam Cię wyproś u Twego Syna łaskę zdrowia dla Heleny z choroby nowotworowej i błogosławieństwo Boże oraz dary Ducha Świętego dla niej, ochronę przed wszelkim złem, błogosław naszej rodzinie, pomóż rozwiązać wszystkie nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś.
Edyta dnia 2 kwietnia 2019 o 16:54:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, dziękuję za otrzymane łaski, za Twoją nieustanną opiekę. Proszę, uproś mi łaskę dobrego męża.
--- dnia 1 kwietnia 2019 o 21:55:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo Cię proszę wyproś u Boga szczęśliwą operację dla Henryka oraz uzdrowienie z choroby nowotworowej.
. dnia 29 marca 2019 o 21:27:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Helena dnia 27 marca 2019 o 10:33:
Matko Boża Miłosierdzia, błagam Cię wyproś u Twego Syna łaskę zdrowia dla Heleny z choroby nowotworowej oraz dary Ducha Świętego dla niej, ochronę przed wszelkim złem, błogosław naszej rodzinie, pomóż rozwiązać wszystkie nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś.
sabina dnia 26 marca 2019 o 19:34:
Miłosierna Matko, wyproś szczęście wieczne dla św. pamięci Teresy i Stanisławy.
sabina dnia 26 marca 2019 o 19:30:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuje za wszystkie otrzymane łaski. Proszę uproś u Twego Syna łaskę zdrowia dla mnie i moich bliskich oraz rozwiązanie trudnych spraw naszej rodziny.