Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
624 wpisy.
Iwona dnia 18 marca 2020 o 08:38:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci, że jesteś ze mną w każdym dniu. Proszę Cię o siłę do walki z chorobą dla członków mojej rodziny.
Anna dnia 17 marca 2020 o 20:39:
Matko Boża proszę o wyjednanie cudu ocalenia mojego małżeństwa. Proszę o powrót i przemianę męża.
Rodzina dnia 17 marca 2020 o 19:23:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o opiekę. Upraszaj zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla rodzin Żołyniak i Wicherek.
Rodzina dnia 17 marca 2020 o 17:53:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o wyproszenie zdrowia, opieki, Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask dla Tadeusza i Teresy
Rodzina dnia 17 marca 2020 o 17:50:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o szczęśliwy powrót do kraju oraz zdrowie i opiekę w tym trudnym czasie dla Józefa I Andrzeja oraz ich rodzin.
Rodzina dnia 17 marca 2020 o 17:46:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o opiekę, uproszenie zdrowia, Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask dla rodziny Żyła.
Rodzina dnia 17 marca 2020 o 17:45:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o opiekę. Upraszaj zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla rodziny Kruba.
Sylwia dnia 17 marca 2020 o 07:29:
Pani Ostrobramska, proszę Cię o wyproszenie cudu miłosierdzia Bożego. O ochronę przed koronawirusem oraz wszelką chorobą i złem dla mną, dla mojej Rodziny, Polski i całego Świata. Proszę Cię o wyproszenie uwolnienia i uzdrowienia z moich chorób i o dobrą odporność. Prosi Sylwia.
Maria dnia 13 marca 2020 o 14:50:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za otrzymane łaski. Proszę Cię o dar miłosierdzia Bożego dla zmarłych Stefanii, Stanisława, Augustyna, Katarzyny, Anny, Michała i Ojca Gwardiana Krystyna Kusego.
. dnia 11 marca 2020 o 21:17:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Twój czciciel dnia 11 marca 2020 o 07:55:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony. Proszę również o pomoc w nawróceniu i uwolnieniu od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry, o potrzebne łaski na nowej drodze życia dla chrześniaka oraz o wyproszenie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece - szczególnie dla Małgorzaty, która jutro zostanie pochowana. Twój czciciel
Iwona dnia 11 marca 2020 o 07:45:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za każdy dzień mojego życia. Proszę wyjednaj łaskę zdrowia dla mojej rodziny.
Katarzyna. dnia 9 marca 2020 o 19:19:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie łaski, proszę Cię w intencji Agaty, Marka, Ani, Tadeusza, o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski. Twoja czcicielka
Sylwia dnia 7 marca 2020 o 14:56:
Matko Miłosierdzia, proszę o cud uwolnienia, uzdrowienia z mojej choroby. Coś mi się dzieje w okolicach twarzy, szczęki, zębów, szyi, głowy. Proszę też o łaskę cudu w intencjach, które noszę w moim sercu. Sylwia
mama dnia 7 marca 2020 o 08:44:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, dzięki Twojemu wstawiennictwu wiele spraw zostało pomyślnie rozwiązanych. Dziękuję. Pokornie proszę dopomóż we wszystkich sprawach związanych z moją Rodziną - zdrowiem, egzaminami, bezrobociem, brakiem życzliwości otoczenia.
twój czciciel dnia 4 marca 2020 o 07:38:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony. Proszę również o pomoc w nawróceniu i uwolnieniu od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry, o potrzebne łaski na nowej drodze życia dla chrześniaka oraz o wyproszenie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece. Twój czciciel
Iwona dnia 4 marca 2020 o 07:30:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za to, że jesteś ze mną każdego dnia. Proszę o wyjednanie łaski zdrowia dla mojego męża i synów.
Małgorzata dnia 3 marca 2020 o 23:24:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, Twojej opiece oddaję solenizantów dnia dzisiejszego i proszę Cię uproś im potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo na każdy dzień, a szczególnie dla mojego taty Kazimierza. Maryjo, dziękuję za łaski otrzymane przez moją rodzinę, a szczególnie przez moją mamę i proszę Cię o Boże błogosławieństwo na każdy dzień i Twoją opiekę nad nami. Maryjo, dziękuję ci za tych, których stawiasz na drodze mojego życia. Dziękuję, Maryjo, za wszelkie łaski otrzymane za Twoją przyczyną Proszę też w intencjach Panu Bogu wiadomych ukrytych w sercu.
Marcin dnia 1 marca 2020 o 22:31:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, proszę Cię uproś łaskę rozwiązania trudnej sytuacji w pracy, proszę serdecznie o mądrość i siłę. Tobie się zawierzam, ufam i kocham. Dziękuję, że zawsze jesteś.
. dnia 27 lutego 2020 o 15:58:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .