Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
580 wpisów.
Iwona dnia 20 stycznia 2020 o 20:03:
Matko Miłosierdzia, proszę o uzdrowienie umysłu i ciała moich synów.
Katarzyna dnia 20 stycznia 2020 o 19:27:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie łaski. Proszę Cię w intencji Panu Bogu wiadomej. Twoja czcicielka Katarzyna.
R dnia 20 stycznia 2020 o 14:31:
O zdrowie dla Teresy.
R dnia 20 stycznia 2020 o 14:30:
O zdrowie dla Tadeusza
Małgorzata dnia 20 stycznia 2020 o 10:34:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, dziękuję za łaski otrzymane przez moją rodzinę i proszę pomagaj nam nieustannie, szczególnie w cierpieniu dla moich rodziców. Dziękuję, Maryjo, za łaski otrzymane przeze mnie za Twoją przyczyną i proszę pomagaj mi nieustannie, bym każdego dnia wypełniała Bożą wolę. Proszę też w intencjach ukrytych w sercu wiadomych Panu Bogu. Maryjo, proszę Cię w intencjach Aliny i za jej rodzinę oraz o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich. Maryjo, proszę też za Tomasza, Marka, Madzię, Martę, Tadeusza, Stanisława, Macieja, Anetę, Tomka, miej ich w szczególnej opiece i o łaskę nawrócenia. Maryjo, polecam Tobie Agnieszkę i proszę wyproś dla niej łaskę powrotu do zdrowia. Maryjo, dziękuję ci za łaski otrzymane przez moją siostrę i proszę pomóż jej w wypełnieniu swojego postanowienia by uwolniła się z nałogu palenia papierosów. Proszę, Maryjo, o łaskę uwolnienia z nałogu słodyczy, proszę pomagaj mi nieustannie.
Maria dnia 14 stycznia 2020 o 22:48:
Matko Miłosierdzia, proszę o Boże miłosierdzie, pomoc, światło Ducha św. i potrzebne łaski w bardzo trudnej sprawie.
Twój czciciel dnia 14 stycznia 2020 o 22:29:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony, o nawrócenie i uwolnienie od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry oraz wyproszenie miłosierdzia Bożego dla babci w 25 rocznicę jej śmierci oraz dla pozostałych zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.
Katarzyna. dnia 13 stycznia 2020 o 19:08:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie łaski. Proszę Cię bardzo w intencji Panu Bogu wiadomej. Twoja czcicielka
Natalia dnia 12 stycznia 2020 o 18:18:
Matko Miłosierdzia, proszę w intencji Darii, która związała się z dużo starszym żonatym mężczyzną. Niech Duch Święty otworzy jej oczy i serce na prawdę.
Anna dnia 12 stycznia 2020 o 18:18:
Matko Miłosierdzia, proszę o uratowanie małżeństwa Anny i Jacka.
Maria dnia 10 stycznia 2020 o 14:37:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o radość życia wiecznego dla moich zmarłych rodziców.
Elżbieta dnia 8 stycznia 2020 o 09:20:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, proszę Cię o tę wielką łaskę uwolnienia Kasi z niewoli lęku, uleczenia wszelkich ran duchowych i uzdrowienia jej duszy i ciała.
Ola dnia 2 stycznia 2020 o 21:13:
Miłosierna Matko, proszę o uzdrowienie z nerwicy, chorobliwej nieśmiałości. Maryjo, rozwiązująca supełki spraw trudnych i zawikłanych, rozwiąż mój życiowy węzeł, mimo tego że jest mocno związany. Dla Boga, ufam nie ma rzeczy niemożliwych.
Katarzyna dnia 2 stycznia 2020 o 20:09:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie łaski. Proszę bardzo w intencji męża i syna, o łaskę uwolnienia, uzdrowienia, światło Ducha Świętego i potrzebne łaski dla naszej rodziny. Chroń nas od zła. Twoja czcicielka
. dnia 2 stycznia 2020 o 16:42:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
. dnia 29 grudnia 2019 o 19:35:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Marzena dnia 26 grudnia 2019 o 17:13:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o uzdrowienie mamy Marii z choroby nowotworowej oraz o wszelkie potrzebne łaski dla całej rodziny.
. dnia 20 grudnia 2019 o 16:09:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Maria dnia 20 grudnia 2019 o 13:02:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za otrzymane łaski. Proszę o zdrowie i zgodę w rodzinie, a dla zmarłych rodziców i dziadków, proszę o radość życia wiecznego.
Twój czciciel dnia 17 grudnia 2019 o 14:04:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony, o nawrócenie i uwolnienie od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry oraz wyproszenie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece.