Ogłoszenia duszpasterskie

Jeśli klikniesz na daną informację, być może ujawnią się różne różne szczegóły!

2 niedziela zwykła

 1. Dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na całym globie trwa natomiast dramat niezliczonych rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych.
 2. Pojutrze XX Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim.
 3. W środę rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”. Ten tydzień jest wezwaniem do przypomnienia sobie czasów, kiedy Kościół był niepodzielony. Jest wezwaniem do szukania inspiracji i odnowy, a także powrotu do podstaw wiary pierwotnego Kościoła. Pamiętajmy, że kto w tych dniach uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła (np. modlitwa, post, jałmużna, studium, posługa liturgiczna itp.) i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej archidiecezji, fundatora naszych ołtarzy – głównego, Matki Bożej, Chrztu Chrystusa, ambony, organów oraz chrzcielnicy. Uczcimy Jego relikwie.
 5. W piątek o 11:00 przy kaplicy na Starym Cmentarzu obchody 154. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
 6. W sobotę i niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wstęp wolny.
 7. W sobotę obchodzimy Międzynarodowy Dzień Babci, nazajutrz Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich składając życzenia oraz modląc się za zmarłych. Będzie to wyrazem naszej wdzięczności za ich miłość, dobroć i poświęcenie.
 8. Wspólnota Matki Miłosierdzia zaprasza na film Michała Kondrata pt. „Matteo” o Słudze Bożym, zakonniku o. Mateuszu da Agnone (czyt. Anione) w niedzielę za tydzień o godz. 18:00 w naszym kościele. Będziemy u nas gościć twórcę tego filmu.
 9. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje akcję „Pudełko Życia”, celem której jest umożliwienie służbom ratowniczym szybszej pomocy w stanach zagrożenia życia. Akcja adresowana jest szczególnie do osób starszych i samotnych. Przeczytajmy o niej w Wieściach dla Przyjaciół naszego Opactwa. Za tydzień po każdej Mszy takie pudełka będą rozdawane wszystkim chętnym. Zastanówmy się, czy takie pudełko nie przydałoby się osobie, która z uwagi na stan zdrowia nie chodzi do kościoła.

Święto Chrztu Pańskiego

 1. Wraz z dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii oficjalnie okres Bożego Narodzenia. Kolędy na zakończenie Mszy Świętej, niekiedy na liturgiczne przygotowanie darów oraz w czasie nabożeństw i w naszych domach, śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
 2. Dzisiaj o 15:00 u Panny Marii koncert noworoczny. Za tydzień na Sumie i bezpośrednio po niej kolędy śpiewa zespół AKADEMICY.
 3. Od jutra rozpoczynamy tzw. okres zwykły. Kościół nie obchodzi w nim jakiejś szczególnej tajemnicy Chrystusa, ale rozważa misterium Pana w całej pełni, a czyni to zwłaszcza w każdą niedzielę.
 4. Pojutrze wieczorna Msza Święta w intencji Ojczyzny. Przewodniczy i słowo Boże głosi ks. prałat Marian Rajchel.
 5. Za tydzień wieczorna Msza Święta zostanie odprawiona jako: „Dziękczynna za osobę i dzieło Służebnicy Bożej Anny Jenke oraz błagalna o jej rychłą beatyfikację i o zdrowie oraz o Boże błogosławieństwo dla pracujących w jej procesie beatyfikacyjnym.” Przed Mszą Świętą przedstawimy Panu Bogu modlitwy zanoszone przy krypcie Służebnicy Bożej.
 6. W pierwszym boksie parkingowym kontener na makulaturę. Dochód przeznaczony jest na misje.
 7. Przypominamy o możliwości przekazywania w najbliższych miesiącach naszemu Ośrodkowi Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu jako organizacji pożytku publicznego jednego procenta podatku za rok 2016. Nasz numer K.R.S. to 24-77-64.
 8. Bardzo dziękujemy za ofiary składane w okresie świątecznym na potrzeby naszego Ośrodka. Dzięki wspólnotowej ofiarności, dzięki indywidualnym dobrodziejom oraz dobrym doradcom z nadzieją patrzymy w czekającą nas wymagającą przyszłość.

Kliknij na odnośnik poniżej.

 

mkidn-2016-kolorowa-tablica-pamiatkowa

Uroczystość Objawienia Pańskiego

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę przez cały okres świąteczny a przeznaczone na dokończenie prac przy odnawianej po pożarze baszcie północno-zachodniej. Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom.
 2. Dzisiaj nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Porządek Mszy Świętych niedzielny. O 12:00 wyruszą korowody orszaku Trzech Króli na jarosławski Rynek.
 3. Także dzisiaj pierwszy piątek miesiąca: cicha adoracja od 16:00, potem Eucharystia, śpiewana litania do Serca Jezusowego oraz modlitwy Straży Honorowej. Od 19:30 modlitwa uwielbienia i zawierzenia, o 20:30 katecheza dla dorosłych ks. prał. Mariana Rajchla, o 21:00 Apel Jasnogórski, następnie modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie i na zakończenie ok. 22:00 Msza Święta.
 4. U Panny Marii w niedzielę o 15:00 na koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej LAUDATE DOMINUM im. Antoniego Kulikowskiego i reprezentacyjnego Chóru Mieszanego „Jarosław”.
 5. Prośmy na koniec św. Michała, aby wspomagał nas, naszych bliskich i nasze Rodziny w walce z zakusami Złego: Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Uroczystość Bożej Rodzicielki

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę przez cały okres świąteczny a przeznaczone na dokończenie prac przy odnawianej po pożarze baszcie północno-zachodniej. Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom.
 2. Dzisiaj za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. We wtorek o 17:30 nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła. Możliwość wcześniejszego składania próśb i podziękowań.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz roku. Spowiedzią służymy przed każdą Mszą Świętą i dodatkowo codziennie od 9:00 do 11:00.
 5. Spotkanie opłatkowe dla członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Wspólnoty bł. ks. Jerzego Popiełuszki w czwartek wieczorem. Wcześniej Komunia Święta pod dwiema postaciami.
 6. W pierwszy piątek także Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Poświęcenie kredy i kadzidła. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Porządek Mszy Świętych niedzielny czyli: 7:30, 10:00, 11:30 i 17:00.
 7. W ten dzień o 12:00 wyruszą korowody orszaku Trzech Króli na jarosławski Rynek. Potem jasełka, opłatek i wspólny śpiew kolęd. Z Kolegiaty wyjdzie Orszak Świętej Rodziny w asyście odpowiednio ucharakteryzowanych pastuszków. Wierni, którzy są uczestnikami Orszaku, mogą przystroić się również w elementy własnego pomysłu – orszak z Kolegiaty ma być ucharakteryzowany w stroje góralskie.
 8. W pierwszy piątek miesiąca cicha adoracja od 16:00, potem Eucharystia, śpiewana litania do Serca Jezusowego oraz modlitwy Straży Honorowej. Od 19:30 modlitwa uwielbienia i zawierzenia, o 20:30 katecheza dla dorosłych ks. prał. Mariana Rajchla, o 21:00 Apel Jasnogórski, następnie modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie i ok. 22:00 Msza Święta. Przypominamy, że czuwanie prowadzone przez modlitewną Wspólnotę Matki Miłosierdzia jest transmitowane przez nasze radio, także w internecie.
 9. Dzisiaj przeniesiona ze Świąt składka do puszek na nasze radio Ave Maria. W dowód wdzięczności za całoroczną hojność na ten cel przyjmijcie nasze kalendarze.
 10. Prośmy na koniec św. Michała, aby wspomagał nas, naszych bliskich i nasze Rodziny w walce z zakusami Złego: Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
 11. Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni Oblicze Swe nad Wami, niech Was obdarzy Swą łaską. Niech zwróci ku Wam Swoje Oblicze i niech Was obdarzy pokojem.

Świętego Szczepana

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę przez cały okres świąteczny a przeznaczone na dokończenie prac przy odnawianej po pożarze baszcie północno-zachodniej. Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom.
 2. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta:
 3. Jutro wspominamy św. Jana Apostoła, w środę św. Młodzianków, męczenników – tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.
 4. W czwartek całonocna adoracja: Msza Święta o 17:30 w intencji Ojczyzny do dyspozycji Maryi. Po niej Różaniec Fatimski. O 21:00 konferencja ascetyczna i Godzina Święta. Ok. 23:00 Eucharystia z homilią. Zakończenie nad ranem.
 5. W piątek zgodnie z kalendarzem liturgicznym będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wieczorem okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 6. W sobotę pożegnamy Stary Rok. O godz. 17:00 uroczyste nabożeństwo adoracyjne ze śpiewem kolęd. O 17:30 Msza Święta ze specjalnym kazaniem. Za udział w tym nabożeństwie i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. W niedzielę za tydzień uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, pierwszy dzień Nowego Roku, dzień modlitw o pokój na całym świecie. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” zyskuje się także odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. To piękna polska tradycja, że idziemy do szopki oddać hołd Jezusowi jak pasterze. Podejdźmy z miłością serca do Bożej Dzieciny na krótką modlitwę.
 9. W naszych wnętrzach można zwiedzać codziennie stałe ekspozycje i nowe wystawy.
 10. Bardzo dziękujemy za przekazane życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt, za pomoc przy przygotowaniu kościoła i szopek oraz za tegoroczny oryginalny wystrój adwentowy.
 11. Burmistrz Miasta zachęca do składania do 5 stycznia włącznie deklaracji uczestnictwa w projekcie dotacji na instalacje solarne, fotowoltaiczne, piece na biomasę i pompy ciepła.
 12. Aby Pan zachował w nas owoce tych Świąt wołajmy: Święty Michale, Archaniele…

4 niedziela adwentu

 1. Wczoraj rozpoczęła się druga część Adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie Kościoła, a więc nas wszystkich, do świętowania Narodzenia Pańskiego. Msze Święte roratnie codziennie o godz. 6:00, wieczorem liturgia tzw. „wielkich antyfon”.
 2. W Kolegiacie od dzisiaj rekolekcje adwentowe połączone z czterdziestogodzinnym nabożeństwem.
 3. W najbliższych dniach adwentowe spowiedzi w jarosławskich kościołach: w czwartek w Kolegiacie i u Chrystusa Króla, w piątek u Ojców Reformatów i u Królowej Polski, a u Panny Marii codziennie do 9:00 i od 16:00. U nas codziennie od 9:00 do 11:00 z Mszą Świętą o 10:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie godziny przed świętami – to czas dla powracających z zagranicy.
 4. Jutro o 17:15 na Rynku uroczystość przekazania wszystkim chętnym światła zapalonego na początku grudnia w Grocie Betlejemskiej przez austriackich skautów. W Polsce i w Jarosławiu tę akcję prowadzi Związek Harcerstwa Polskiego. W naszym kościele Betlejemskie Światło Pokoju będzie dostępne od wtorkowych rorat.
 5. W Zakrystii Opłatki, w Kawiarence świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Caritas Przemyska ponownie poprosiła, aby właśnie w naszym kościele przez cały najbliższy rok we wszystkie sobotnie wieczory były odprawiane Msze Święte w intencji dobrodziejów prowadzonej przez nią działalności.
 6. W piątek przypada rocznica święceń biskupich, a nazajutrz dzień imienin ks. abpa Adama Szala. Módlmy się w Jego intencji.
 7. Także w piątek od 10:00 Miejska Wigilia na Rynku.
 8. W sobotę właściwa, tradycyjna Wigilia Bożego Narodzenia. W ten wieczór absolutnie nie podajemy alkoholu. Zachęcamy natomiast do tradycyjnego postu od pokarmów mięsnych.
 9. Dokładny przebieg wieczerzy wigilijnej poniżej
 10. W Wigilię Msza Święta o 6:00 i o 10:00 rano, potem dopiero o północy tradycyjna Pasterka. Zapraszamy naszych stałych bywalców oraz gości świątecznych. W oba dni Świąt niedzielny porządek Mszy Świętych.
 11. W obecnym roku wielką radością dla nas wszystkich jest odbudowanie po pożarze oraz po dziesiątkach lat zaniedbań baszty północno-zachodniej. Całość skomplikowanych prac remontowo-konserwatorskich  kosztowała siedemset tysięcy złotych. Z tego 250 otrzymaliśmy od Ministra Kultury, 100 od Konserwatora Wojewódzkiego i 100 od Podkarpackiego Marszałka. Resztę pokryło ubezpieczenie. Wyposażenie dwóch dużych pomieszczeń mamy wstępnie obiecane od najwyższych władz węgierskich. Na następny rok pozostała jeszcze elewacja od strony działek. Na ten cel przeznaczymy ofiary składane na tacę w całym okresie świątecznym aż do Trzech Króli włącznie. Właśnie o taki świąteczny prezent dla Opactwa Was prosimy.
 12. I już z góry dziękujemy: Bóg zapłać!
 13. Przy okazji świątecznych porządków pamiętajmy o pojemniku na makulaturę na naszym parkingu. Dzięki nam może powstać kolejna studnia w Afryce, tym razem w Kamerunie.
 14. Siostry Benedyktynki zapraszają na rekolekcje i czuwanie sylwestrowo – noworoczne w dniach 30.12.-01.01.2017r. Rozważania poprowadzi ks. prał. Marian Rajchel. Szczegółowe informacje na furcie klasztornej.
 15. Burmistrz Jarosławia zaprasza na ostatnie spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dotacji na instalacje solarne i fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz piece na biomasę. Odbędzie się ono jutro o 16:00 w Sali Narad Urzędu Miasta.
 16. Na tak ważne dni niech dobry Bóg strzeże naszej osobistej świętości: „Święty Michale Archaniele”.

Przebieg Wieczerzy Wigilijnej

 • Po zakończeniu wszystkich przygotowań gromadzimy się przy wigilijnym stole i wygaszamy światła. Śpiewamy pieśń adwentową np. „Spuśćcie nam na ziemskie niwy”.
 • Odmawiamy pacierz tradycyjny w naszej rodzinie, pamiętając o osobach nieobecnych i zmarłych.
 • Zapalamy świecę Caritas, a następnie światła na choince.
 • Czytamy Ewangelię (Łk 2,1-14).
 • Śpiewamy kolędę np. Wśród nocnej ciszy
 • Głowa Rodziny składa wszystkim życzenia np. „Obecnie w duchu miłości i przebaczenia przełamiemy się opłatkiem – chlebem znakiem miłości. Otwierając serca nasze w miłości wzajemnej, otwieramy je na przyjście Pana Jezusa. Niech w Nim każdy człowiek znajduje dobroć i przyjaźń. Niech wszyscy, którzy żyją w naszej Rodzinie i odwiedzają nasz Dom, będą szczęśliwi, zdrowi, serdeczni, niech mają zawsze dobre zamiary. Niech dobry Bóg będzie zawsze z nami w naszym domu i niech sprawi, abyśmy uczestnicząc w tej wieczerzy, stali się uczestnikami Jego radości na zawsze w Królestwie Bożym.”
 • Wszyscy nawzajem składają sobie życzenia i przełamują się opłatkiem.
 • Spożywamy wieczerzę – w atmosferze wzajemnego braterstwa i życzliwości spożywa się potrawy według lokalnej tradycji.
 • Śpiew kolęd – kiedy rodzinna uczta wigilijna dobiega końca, świąteczny nastrój podtrzymujemy śpiewaniem kolęd.
 • Przy choince, w nastroju religijnym, spędza się czas oczekiwania na Pasterkę – ucztę świąteczną całej chrześcijańskiej Rodziny.

3 niedziela adwentu

 1. Trzecia niedziela adwentu nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Te słowa pochodzą z listu do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. W dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe, podobny kolor ma trzecia świeca zapalana na wieńcu adwentowym przy ołtarzu.
 2. W całym okresie adwentu zachęcamy do trzeźwości zgodnie ze słowami Pisma, aby nasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa i pijaństwa. Nie pozwólmy też, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.
 3. Msze Święte roratnie w dni powszednie o godz. 6:00 rano.
 4. We wtorek kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Do wspólnej modlitwy i refleksji zapraszają osoby represjonowane w tym okresie: Wieczornej Mszy Świętej przewodniczy ks. Franciszek Rząsa, słowo głosi ks. Marian Rajchel. Potem otwarcie tematycznej wystawy autorstwa Kazimierza Ivosse.
 5. W środę wieczorem ostatnie w tym roku spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”.
 6. W czwartek przed i podczas Mszy Świętej wieczornej pomodlimy się o beatyfikację spoczywającej w naszej świątyni sł. B. Anny Jenke.
 7. Tradycyjnie na naszym stole świątecznym znajdzie się opłatek – dostępny w zakrystii i świeca wigilijna – dostępna w Kawiarence. Świeca Caritas w tym wypadku będzie symbolem przychodzącego Chrystusa i pomocy drugiemu człowiekowi. Zebrane w ten sposób fundusze posłużą do pomocy dzieciom potrzebującym przez cały rok 2017.
 8. Przyjmujemy zamówienia na ciasta świąteczne.
 9. Na koniec poprośmy szczerze mocnego Patrona o pomoc w walce z nałogami i nietrzeźwością: „Święty Michale Archaniele…”.

2 niedziela adwentu

 1. Druga Niedziela Adwentu jest dniem modlitw i solidarności z Kościołem na Wschodzie.
 2. Msze Święte roratnie są odprawiane u nas w dni powszednie o godz. 6:00. Wbrew obawom przed rannym wstawaniem jest to bardzo piękne doświadczenie i warto go zakosztować.
 3. Wczoraj swoje imieniny obchodził ks. prał. Franciszek Rząsa. Dzisiaj solenizantką jest s. Barbara.
 4. We wtorek w naszym kościele uroczystość św. Mikołaja. Główna Msza Święta o 17:30 pod przewodnictwem ks. dra Henryka Rykały, który w ubiegłym roku ukończył 80 lat życia a w obecnym 25 lat posługi w Jarosławiu. Nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła wyjątkowo w tym dniu o 17:15.
 5. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Pierwsza Msza także o szóstej. Druga o 10:00 i ostatnia o 17.30. Módlmy się za ks. prałata Mariana Rajchla – którego Patronką od chrztu świętego jest Niepokalana. Wyraźmy Mu naszą wdzięczność za gorliwość kapłańską.
 6. W piątek dzień imienin Ks. Wiesława Dziwika, któremu wiele zawdzięczamy, obecnie proboszcza we Wierzbnej. Niech Pan Bóg Mu obficie błogosławi, a Maryja chroni.
 7. Nasze miasto nawiedzą relikwie Świętego Jose Luisa Sáncheza del Río piętnastoletniego meksykańskiego męczennika za wiarę. W piątek od 17:30 w kościele przy rondzie w Szówsku, w sobotę od 15:00 u nas i całą niedzielę u Królowej Polski.
 8. W sobotę wieczorem Msza Święta w intencji Ojczyzny w nawiązaniu do katastrofy Smoleńskiej. Przewodniczy ks. prał. Marian Rajchel. O 17:00 Krucjata Różańcowa.
 9. W ten sam dzień w Bazylice u Panny Marii od godz. 18:00 tzw. Wieczór Wielbienia: Eucharystia, modlitwa spontaniczna, świadectwa i konferencja. Modlitwę poprowadzi Wspólnota Uwielbienia i Ewangelizacji z Krakowa.
 10. W zakrystii opłatki, w Kawiarence Benedyktyńskiej świece Caritas. Zachęceni pozytywnymi opiniami na temat naszych wypieków, przyjmujemy zapisy na ciasta przeznaczone na świąteczny, rodzinny stół. Będzie je można odebrać w ustalony dzień przed świętami. Ciągle aktualna jest oferta obiadów abonamentowych.
 11. XXXIX Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę ekumeniczną z Taizé odbędzie się w Rydze w dniach od 28 grudnia do 1 stycznia.
 12. W najbliższy czwartek i piątek o 17:00 spotkania w Zespole Szkół im. Czartoryskich. Pierwsze poświęcone sprawom miasta i dzielnicy nr VI, drugie dotacjom na urządzenia ekologiczne.

Peregrynacja Relikwii Św. Jose Luisa Sancheza del Rio
Meksykańskiego Męczennika Cristiady

Kanonizowany w 16.10.2016 r. Święty Jose Luis Sánchez del Río jest meksykańskim męczennikiem, który oddał życie za wiarę w Jezusa w 1928 roku, mając niespełna 15 lat. Jest on wyjątkowym orędownikiem  w modlitwach o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci oraz wspomożycielem w modlitwach o wychowanie młodzieży, która oddaliła się od Boga.

Piątek 09 grudnia 2016 r.

Kościół św. Brata Alberta – Jarosław – Szówsko

-Powitanie Relikwii podczas Mszy św. o godz. 17:30,

-Czuwanie modlitewne zakończone Apelem o godz. 21:00.

Sobota 10 grudnia 2016 r.

Kościół pw. św. Mikołaja i św. Stanisława – Jarosław

- 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czuwanie ze św. Jose w intencji obrony życia i chrześcijan prześladowanych za wiarę.

- 17.30 Msza św.

Niedziela 11 grudnia 2016r.

Kościół pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu

- Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 (dla dzieci); 12.15; 16.00; 18.00.

Możliwość modlitwy i uczczenia św. Jose  podczas każdej Mszy św.

1 niedziela adwentu RP 2016 cykl A

 1. Dzisiaj 1 Niedziela Adwentu. W tradycji Kościoła okres ten jest czasem przygotowania do uroczystych obchodów Narodzenia Pańskiego. Najpierw jednak kieruje nasze umysły ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa przy końcu tego świata. Należy te tygodnie przeżyć pobożnie rozbudzając chrześcijańską nadzieję i radość. Zachowajmy trzeźwość.
 2. We wszystkie powszednie dni adwentu, a więc już od jutra odbywać się będą Msze Święte roratnie poświęcone Najświętszej Maryi Pannie. W naszym kościele o 6:00 rano. Zapraszamy, aby właśnie w ten sposób okazać swoją czujność i gotowość na adwentowe przyjście Pana.
 3. Także dzisiaj rozpoczął się nowy Rok Liturgiczny i duszpasterski, który będzie przeżywany w Kościele pod hasłem: „Idźcie i głoście!”.
 4. W 1 niedzielę adwentu, w roku 1991, czyli dokładnie 25 lat temu swoją posługę w naszym Opactwie podjął pan organista Zbigniew Schmidt. Trudno sobie wyobrazić, jak wiele Mu zawdzięczamy, tym bardziej, że nie pracuje u nas na etacie, któremu towarzyszą chrzty, śluby i pogrzeby. Także wiek i stan zdrowia nakazywałby nieraz wycofanie się z tego zaangażowania. Widać jednak, że jest to prawdziwa posługa Panu Bogu na chwałę, a bliźnim na pożytek. Panie Zbigniewie graj dla nas wszystkich jeszcze długie lata.
 5. Wczoraj minęła 31. rocznica śmierci ks. Bronisława Fili [†1985], który odcisnął swój duszpasterski ślad na całym Jarosławiu. Módlmy się o spokój jego duszy, o wieczną nagrodę za jego kapłański trud.
 6. We wtorek o 17:30 nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła połączone wyjątkowo z różańcem. Możliwość wcześniejszego składania próśb i podziękowań przy jego figurze lub przez internet. Intencje tej nowenny powinny przede wszystkim dotyczyć obrony przed zakusami Złego.
 7. W ten sam dzień nowenna miesięcy przed setnym Jubileuszem Objawień Fatimskich. Ok. 18:00 Msza Święta za Ojczyznę z homilią i adoracja prowadzona przez Wspólnotę bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O 21:00 Apel Jasnogórski i konferencja z życia duchowego. Po nim Godzina Święta. O 23:00 Msza Święta z homilią. Zakończenie całonocnej adoracji nad ranem.
 8. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy przed każdą Mszą Świętą oraz dodatkowo od 9:00 do 11:00.
 9. Ponieważ, przynajmniej na jakiś czas, ks. Marian Podolec podjął pomoc duszpasterską w parafii Żurawica Górna, w konfesjonale przy bocznych drzwiach zakrystii spowiadać będzie ks. Stanisław Zbojnowicz.
 10. W czwartek Komunia Święta pod dwiema postaciami i spotkanie Straży Honorowej. W piątek przed Mszą Świętą wieczorną okazja do adoracji w ciszy i spowiedzi świętej. O 17:30 Eucharystia wynagradzająca za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz śpiewana litania. Od 19:30 czuwanie o uwolnienie i uzdrowienie wewnętrzne. O 20:30 katecheza dla dorosłych, ok. 22:00 Msza Święta z homilią.
 11. Po każdej Mszy Świętej są dzisiaj zbierane ofiary do puszek na nasze radio Ave Maria. Bóg zapłać szczodrym ofiarodawcom.
 12. Od dzisiaj przez cały adwent w Kawiarence Benedyktyńskiej można zaopatrzyć się w świece Caritas. Zapalone w wieczór wigilijny na stole przypominają nam, że „miłość jest największa”. Niekiedy to światło zapalamy także na grobach naszych bliskich. Nabywając tę świecę wspomagamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Mniejsze świece symbolizują ufundowanie gorącego posiłku dla dziecka, większe dla wielodzietnej rodziny. Ofiary składamy do specjalnej puszki Caritas.
 13. Siostry Benedyktynki, jak co roku, rozprowadzają w zakrystii opłatki.
 14. Ojcowie Dominikanie zapraszają na seminarium podejmujące temat modlitwy uwolnienia: „Aby przyjąć pełnię Bożego błogosławieństwa” według 5 kluczy Neala Lozano. Odbędzie się ono w Białej Kaplicy, wejście od furty, w sobotę 3 grudnia oraz w niedzielę 4 grudnia do południa. Poprowadzi to seminarium o. Józef, o. Jacek Pietrzak OP oraz wspólnota Jerozolima z Poznania. Ze względów organizacyjnych obowiązują wcześniejsze zapisy w zakrystii lub na adres email klasztoru.
 15. Burmistrz Waldemar Paluch zaprasza na drugi w tym roku cykl spotkań w dzielnicach miasta. Pierwsze we wtorek, 29 listopada z mieszkańcami Dzielnicy nr 1; drugie w czwartek 1 grudnia z mieszkańcami Dzielnicy nr 2; w piątek 2 grudnia z mieszkańcami Dzielnicy nr 3.
 16. Burmistrz zaprasza też na spotkania dla mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem wysokiej dotacji na Odnawialne Źródła Energii (instalacje solarne i fotowoltaiczne, pompy ciepła, piece na biomasę). Pierwsze spotkania rozpoczynają się w środę 30 listopada o godz. 17.00 w Dzielnicy nr 1, a 2 grudnia o godz. 17.00 w Dzielnicy nr 2.
 17. Miejsca wszystkich spotkań znajdują się na plakatach na terenie miasta oraz na stronie www.jaroslaw.pl
 18. Podkarpackie Towarzystwo Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza zaprasza na wystawę gołębi rasowych, królików i drobiu ozdobnego, w sobotę i niedzielę do Hali Sportowej.
 19. O pomoc w zachowaniu adwentowej trzeźwości i pobożności poprośmy św. Michała Archanioła: „Święty Michale Archaniele, broń nas w walce…”.