Jubileuszowy Bieg 1050-lecia Chrztu Polski

Regulamin | ZapisyLista startowa Aktualności

bieg_1050_BANER

9 sierpnia 2016

WAŻNE INFORMACJE O BIEGU 1050!!!

Szczęść Boże, Drogi Biegaczu, dziękujemy za to, że w taki inny, aktywny sposób zdecydowałeś się uczcić z nami 1050 rocznicę Chrztu Polski.
Pragniemy przekazać najważniejsze wiadomości, które nam wszystkim ułatwią sobotnie świętowanie. Tak dużego Biegu w Jarosławiu jeszcze nie było, więc potrzeba także pewnego rodzaju wspólnej dyscypliny.

1. Biuro zawodów (każdy zawodnik musi się tu pojawić) otwarte będzie przy kościele MB Królowej Polski w Jarosławiu w piątek od 16-20, w sobotę od 8-10. Każdy zawodnik musi zgłosić się do biura zawodów, przedstawić dokument potwierdzający jego tożsamość (studenci i uczniowie przynoszą ważne legitymacje), złożyć ofiarę na cele organizacyjne, przynieść oświadczenie o zdolności do biegu (osoby pełnoletnie i niepełnoletnie na różnych drukach), które znajduje się na stronie Biegu i odebrać pakiet startowy. Wszystkich mieszkańców Jarosławia prosimy, aby pakiet odebrali w piątek, co ułatwi nam i nie wprowadzi nerwowej atmosfery w sobotę. W pakiecie startowym znajduje się numer startowy i 4 agrafki, którymi należy przypiąć numer do koszulki z przodu, chip który należy mocno zawiązać sznurowadłami do buta (on zmierzy elektronicznie czas przebycia trasy), chipy są zwrotne!!! Zaraz po przybyciu na metę należy je oddać do specjalnie przygotowanych pojemników.

2. Prosimy o sportowy, przyzwoity strój i zachowanie.

3. Osoby, które będą miały rzeczy do pozostawienia, będą mogły przechować je na czas biegu w oznaczonym samochodzie przy Biurze Zawodów. Rzeczy będą do odbioru przy mecie w Opactwie.

4. Parkingi: najlepiej skorzystać z parkingu przy kościele Kolegiackim w Jarosławiu, na Rynku lub przy Opactwie i przejść do kościoła MB Królowej Polski. Parking przy kościele MB Królowej Polski będzie bardzo ograniczony

5. Biegiem świętujemy nasza Polskość, to święto patriotyczne, dlatego zachęcamy do dumnego przyozdobienia się w biało-czerwone barwy, flagi, malowanie twarzy (farby będą także w biurze zawodów), czapki, szaliki, itp.

6. Od godziny 11 w sobotę zapraszamy do wspólnego świętowania: rozgrzewka, muzyka, modlitwa, błogosławieństwo. Przybycie przynajmniej godzinę przed startem (godz. 12.00) najlepiej pieszo bez samochodu, nie sparaliżuje jezdni. Bardzo o to apelujemy!!!

7. Bieg odbywa się w przy całkowicie zamkniętym ruchu ulicznym, ale prosimy o zachowanie środków bezpieczeństwa, utrudnieniem będzie Brama Krakowska (wąsko) i bruk na rynku na którym prosimy o ostrożność (łatwo skręcić nogę). W razie potrzeby służby medyczne znajdują się na końcu peletonu.

8. Po przebiegnięciu METY nie zatrzymujemy się, ale biegniemy dalej by kolejnym zawodnikom nie blokować wbiegu, radość z najbliższymi będzie dopiero po kilkudziesięciu metrach, prosimy dostosować się do wskazań porządkowych. Kilkadziesiąt metrów w głąb będzie przygotowana, otaśmowana strefa zawodnika, w której będzie możliwość skorzystania z wody pitnej, po wyjściu ze strefy na samym jej końcu każdy otrzyma medal, prosimy o sprawne opuszczanie tej strefy, będzie nas ok. 1000 osób, kolejni zawodnicy będą wbiegać szybko i tłumnie.

9. Na dołączonej do pakietu startowego mapce znajduje się plan VI Jarmarku Benedyktyńskiego – zachęcamy do pozostania na kolejnych punktach.

10. Dla wszystkich biegaczy Gala na dużej scenie w ogrodzie Opactwa odbędzie się o godzinie 13.30. Wcześniej spotkanie w tym miejscu z żużlowcem. Po rozdaniu nagród najlepszym, zapraszamy na losowanie kilkudziesięciu nagród. Kogo zabraknie… może żałować. Upominki również dla najmłodszych.

11. Inne informacje w Biurze Zawodów

4 sierpnia 2016

Firma Time Keeper mierzy czas na naszym Biegu
http://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=147

18 lipca 2016

3… 2… 1… Nareszcie jest!

Czujemy się zaszczyceni, mogąc Wam oficjalnie zaprezentować
medal Jubileuszowego Biegu 1050-lecia Chrztu Polski. Oto i on!

Przyjrzyjcie się dobrze, bo po raz pierwszy możecie zobaczyć go tylko raz

13734538_1090668514345628_87482685_n

10 lipca 2016

Udział w naszym biegu zadeklarował Karol Baran! Polski żużlowiec, zawodnik Stali Rzeszów. Więcej informacji na jego temat możecie znaleźć między innymi tutaj: KAROL BARAN

RUSZYŁY ZAPISY!

Od 1 lipca 2016 roku zapraszamy do zapisywania się na Bieg na 1050 metrów.
Całe wydarzenie poprowadzi komentator sportowy – Marek Grzesik.

13434866_1167174983327243_2136647747433354594_n

NA BIEG ZAPRASZAJĄ:

powiatopactwologo

PATRONUJĄ NAM:

viapod niedziela faraLOGO NIEBIESKIE

logo-radio-rzeszow.220x110Gosc_nowe_logologo

WSPIERAJĄ NAS:

logo_wybrane_50_kolor

zapiecekpilatus_logo

pbs_bank AGRIMPEX-logowysowianka-logokoniczynka

logo_ktrblat-instal.cdr logo (1)Untitled-1nowy sic110930zhp

dron_jaroslaw_logo pngLOGO1LogoPCKAttachment-1IMG_4402centrum_ratownictwa