1. Dzisiaj o godz. 15.15 wyruszy z Rynku do Kolegiaty – Orszak Wszystkich Świętych. Zapraszamy do udziału.
 2. Do końca listopada, nawiedzając pobożnie cmentarz, można zyskać odpust cząstkowy – jeszcze tylko do piątku zupełny.
 3. Przypominamy, że nasze wzgórze św. Mikołaja, to pierwszy chrześcijański cmentarz jarosławski używany od XII do XVIII wieku. Setki lat wcześniej nasi przodkowie również tutaj chowali swoich bliskich. Groby w kilku warstwach znajdują się w wielu miejscach naszego parku. Nasze krypty także kryją doczesne szczątki wielu osób.
 4. Wypominki w dni powszednie o 17:30. Dzisiaj o 16:45. W każdy poniedziałek listopada wieczorem Msza Święta w intencji dusz wypomnianych.
 5. We wtorek połączymy wypominki – z nabożeństwem do św. Michała Archanioła, w środę podobnie – z nowenną maryjną.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlitwy w intencji powołań kapłańskich i o uświęcenie kapłanów. Wieczorem spotkanie Straży Honorowej.
 7. W sobotę i niedzielę w Krośnie IX Podkarpackie Forum Charyzmatyczne.
 8. Za tydzień o 17:00, jak zwykle 10. dnia miesiąca, modlitwy za Ojczyznę z kazaniem ks. prał. Mariana Rajchla. Tego wieczoru zakończymy tę kilkuletnią tradycję.
 9. Kawiarenka Benedyktyńska przyjmuje zapisy na rogale św. Marcina. W wolnej sprzedaży będą dostępne dopiero od soboty.
 10. Bardzo dziękujemy Państwu Marii, Mariuszowi i Kamilowi Gmyrek, którzy prowadzą gospodarstwo ogrodnicze w Muninie za całoroczną troskę o wystrój kwiatowy naszego Opactwa. Chryzantemy, które widzimy prawie wszędzie, są także ich darem. Bóg zapłać.
 11. W tym tygodniu stałą posługę organisty w naszym kościele zakończył, z uwagi na stan zdrowia, pan Zbigniew Schmidt. Grał u nas przez 27 lat, najpierw w pierwszej kaplicy Sióstr, potem w Czarnej Kaplicy a wreszcie w kościele. Zawsze punktualny, dokładny, ofiarny i bezinteresowny. Patrząc po ludzku nikt Go nie zastąpi w kościele, w którym nie ma pogrzebów, a ślub jeden na miesiąc.
 12. Cieszymy się bardzo panem Grzegorzem i podziwiamy, że poza godzinami pracy zawodowej, a więc przede wszystkim w niedziele, znajduje siły i czas na granie u nas na organach. Póki nie znajdziemy innego rozwiązania, prosimy o zdwojone zaangażowanie nas wszystkich w śpiew liturgiczny.
 13. Nie tak dawno odnowiliśmy w parku wszystkie kaplice różańcowe. Teraz, zgodnie z decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków,  przyszedł czas na przeniesienie stacji Drogi Krzyżowej do formy wolnostojącej. Wprawdzie bardzo urokliwie wyglądały na murach, ale ceramiczne płytki w żaden sposób nie pasowały do siedemnastowiecznej cegły palcówki.
 14. W ubiegłym tygodniu pojawiły się już podstawy do przyszłych kaplic. W zimie powinny powstać konieczne elementy drewniane. W „Wieściach dla Przyjaciół Opactwa” wydrukowaliśmy niepełną listę fundatorów pierwszej wersji, aby w ten sposób postawić pytanie, czy chcą przyczynić się do ich renowacji. Prosimy o wszelkie korekty i informacje na ten temat:
Stacja I Wyrok Nie znamy
Stacja II Krzyż Zofia i Mieczysław Bilińscy
Stacja III Upadek Urszula i Zbigniew Dąbrowscy
Stacja IV Matka Janina i ś.p. Władysław Grzeszczak
Stacja V Szymon Sybiracy oddział w Jarosławiu
Stacja VI Weronika Nie_znamy
Stacja VII  Upadek Grupa Adoracyjna
Stacja VIII  Niewiasty Alina i Mieczysław Przybylscy
Stacja  IX Upadek Teresa Madyda
Stacja X Obnażenie Z. W Grzebykowie
Stacja XI Przybicie Nie znamy
Stacja XII Śmierć Nie znamy
Stacja XIII Opłakiwanie Nie znamy
Stacja IV Grób Nie znamy